salon tatuażu Warszawa

Salon tatuażu – jak znaleźć odpowiedniego artystę?

To, co czyni według Ciebie artystę odpowiednim, może się w znacznym stopniu różnić od tego, co sądzą inni. By odnaleźć osobę, która wykona projekt zgodnie z Twoimi oczekiwaniami oraz estetyką, warto wziąć pod uwagę kilka bardzo ważnych aspektów. Zacznij od zapoznania się z realizacjami.

Każdy salon tatuażu powinien posiadać portfolio swoich artystów, aby umożliwić zapoznanie się ze stylem każdego z nich. Salon tatuażu z Warszawy, na swojej stronie: https://77ink.pl/ posiada zakładkę, gdzie można obejrzeć prace każdego z tatuatorów.

Rekomendowany salon tatuażu – Warszawa

Najłatwiejszym i prawdopodobnie najlepszym miejscem do rozpoczęcia poszukiwań tatuatora jest poproszenie wytatuowanego znajomego lub krewnego o rekomendację. Istnieje szansa, że jeśli podobają Ci się dzieła sztuki na ich skórze, chętnie pokierują Cię do tego konkretnego salonu lub artysty. Dzięki temu będziesz miał szansę dowiedzieć się jak przebiegła cała sesja. Czy tatuator wysłuchał i zrealizował dokładnie wymarzoną wizję, jak wyglądał proces tworzenia wzoru i czy to spotkanie zalicza do pozytywnych. Dobrym znakiem będzie, jeśli osoba, której chcesz się poradzić ma w planach powrót do tego salonu w przyszłości po więcej tatuaży.

Taka rozmowa jest prawie tak samo pomocna jak przeczytanie recenzji w Internecie. Decydując się na artystę tatuażu, koniecznie wykonaj rozeznanie i zapoznaj się z opiniami i innymi przykładami jego pracy. Poszczególni artyści tatuażu mają taką samą motywację jak studia, aby promować się w sieci i dbać o pozytywną reputację. Poszukaj ich strony internetowej lub mediów społecznościowych z dostępną możliwością pisania oraz czytania komentarzy. Jeśli istnieje jakikolwiek powód do obaw o potencjalnego artystę, powinieneś być w stanie znaleźć to we wpisach pozostawionych przez klientów.

Określ, jaki styl tatuowania podoba Ci się najbardziej

Tatuaże występują we wszystkich odmianach. Duże, małe, kolorowe, czarno-szare. Stylem tatuażu określa się jego ogólny, końcowy wygląd. Istnieje ich bardzo wiele, jednak kilka z nich nie wychodzi z mody i nadal są najczęściej wybieranymi stylami przez klientów. Może być to tradycyjny, old schoolowy styl, który charakteryzuje się wyraźnym konturem lub jasnymi kolorami wypełnienia. Są to z reguły bardzo odważne realizacje, choć to oczywiście pojęcie względne.

Styl neo-tradycyjny to “ulepszona” wersja old school’u. Linie są nieco cieńsze, ale kolory nadal przyciągają uwagę. Mogą wydawać się nieco bardziej realistyczne, większą uwagę przykłada się do cieni.

Delikatnymi tatuażami określa się realizacje wykonywane cienką linią. Są nieco bardziej subtelne, dlatego jest to styl wybierany przez osoby, które dopiero zaczynają swoją przygodę z tatuażami. To stosunkowo “bezpieczny” styl, przez niektórych uważany za najbardziej estetyczny i schludny.

Styl tatuażu akwarelowego zyskał ostatnio dużą popularność, coraz więcej osób wykonuje na ciele dzieła utrzymane w jasnych barwach, pozbawione konturów wyglądają jakby rozlewały się na skórze.

Popularne jest także wykonywanie prac realistycznych. Takie tatuaże wykonuje się zarówno czarno-białe, jak i w kolorze, a te dobrze wykonane wyglądają jak idealne przeniesienie fotografii na skórę.

Jest to zaledwie kilka przykładów wybieranych przez klientów salonów tatuażu. Każdy artysta specjalizuje się w czymś innym, a zatem warto upewnić się, że zaplanowany przez Ciebie wzór zostanie zrealizowany w taki sposób, jaki sobie wyobrażasz. Określ, jakim stylem ma zostać wykonana Twoja praca i skup się na artystach, którzy w swoim portfolio przedstawiają tatuaże wykonane właśnie w tym stylu.

Pamiętaj, że możesz, ale nie musisz być konsekwentny przy wykonywaniu następnych tatuaży. Niektórzy wybierają styl, w którym wykonują większość lub wszystkie prace na swoim ciele, inni lubią eksperymentować i tworzyć ze swojej skóry płótno, na którym zbierają niepowtarzalne dzieła sztuki wykonywane w przeróżnych stylach, przez wielu różnych artystów. Może będziesz musiał wykonać ich kilka zanim dowiesz się, jaki styl lubisz najbardziej?