papierowe słomki do napojów

Papierowe słomki do zimnych napojów

Są takie produkty, które przez bycie jednorazowymi często zostają wykluczone z użytku przez wiele osób. Oczywiście, jest to mądre podejście, szczególnie w czasach, gdy wysypiska są przeładowane śmieciami. Papierowe słomki są zazwyczaj jednokrotnego użytku, jednak ich wyprodukowanie oraz proces rozkładu są o wiele mniej szkodliwe dla środowiska niż w przypadku słomek plastikowych. Możliwość wyboru słomek papierowych sprawia więc, że nie trzeba rezygnować z przyjemności delektowania się sokiem czy innym orzeźwiającym napojem.

Rozpad papierowej słomki do napojów

Ile to właściwie trwa? Czy rzeczywiście słomki papierowe rozkładają się wyraźnie szybciej niż słomki plastikowe? Jak się okazuje, maksymalny okres całkowitego rozpadu słomki papierowej to kilka miesięcy, a wiele odmian papieru rozkłada się jeszcze szybciej. Te najcieńsze ulegają biodegradacji już w jeden miesiąc! Całkowity rozkład słomek papierowych oznacza, że nie są one szkodliwe dla planety i nie zdążą nawet dotrzeć do oceanów, zatem nie zanieczyszczą ich. Jak nietrudno się domyślić, słomki plastikowe zdecydowanie przegrywają ten pojedynek, ponieważ nie są biodegradowalne a ich rozkład trwa nawet do 200 lat. Wniosek? Owszem, warto ograniczać użycie słomek, jednak, stosując je od czasu do czasu i w wersji papierowej, nie powinniśmy mieć wyrzutów sumienia.

Papierowe rurki to rzeczywiście eko słomki

Papierowe słomki do napojów wykonuje się z certyfikowanych surowców, a co za tym idzie, z odpowiednich źródeł. Papierowe rurki do napojów można wykonywać bezpośrednio z drewna oraz z makulatury. Makulatura jest najlepszym rozwiązaniem i sprawia, że wykonana z niej słomka faktycznie staje się najbardziej ekologicznym wariantem rurek do picia. Nie jest jednak niczym złym, jeśli do wytworzenia danej słomki użyto specjalnie ściętego drzewa, ponieważ niektóre stare rośliny wręcz wymagają wycięcia, ponieważ mogą zagrażać życiu. Ekologiczne, w pełni naturalne słomki powstają więc w kompletnej zgodzie ze środowiskiem i od samego początku aż do końca ich obecności nie zakłócają ekosystemu, ponieważ każdy krok popełniony w czasie produkcji i później’ pozwala na pełną kontrolę zasobów przyrody.

Czy słomki papierowe muszą być nieciekawe i pozbawione walorów?

Słomki wykonane z papieru nie zawsze są białe lub brązowe. Mogą one być pokryte różnymi kolorami, a nawet wzorami, takimi jak paski czy kropki. Nietuzinkowe słomki przyciągają ludzi w każdym wieku, zachwycają uroczym wzorem lub kolorem, a w przypadku specjalnego zamówienia, mogą także nosić ozdobne logo firmy i zachęcać do odwiedzenia właśnie jej.