restauracja na chrzciny Warszawa

Dlaczego warto zorganizować chrzciny w restauracji?

Każde przyjęcie okolicznościowe, które świętowane jest w gronie rodziny i przyjaciół wymaga wielotygodniowych przygotowań. Dzisiaj, z uwagi na pęd życia, brak czasu i chęć ugoszczenia najbliższych na wysokim poziomie, coraz więcej osób decyduje się na wybór restauracji. Na chrzciny taka opcja sprawdzi się wyjątkowo dobrze, bo pozwala młodym rodzicom skoncentrować się na tym, co najważniejsze, a przygotowania uroczystości powierzyć profesjonalistom.

Chrzciny w restauracji w Warszawie

Decydujesz się zorganizować chrzciny w restauracji? Wiele osób preferuje takie rozwiązanie, gdy chcą zaoszczędzić czas, a także zyskać pewność, że ten szczególny dzień będzie dopracowany w najdrobniejszych detalach. To rozsądne z wielu względów, a na pewno warte rozważenia, gdy zależy Ci na eleganckim przyjęciu i ugoszczeniu bliskich osób. Twoja rodzina i przyjaciele będą szczęśliwi, mogąc towarzyszyć Ci w tym szczególnym wydarzeniu. Jeśli zastanawiasz się gdzie jest dobra restauracja na chrzciny, Warszawa przychodzi z bogatą ofertą lokali.

Piękne wnętrza zapewnią kameralną atmosferę, a serwowane dania będą ucztą dla ciała i ducha. Nad pięknie udekorowanymi i zastawionymi stołami będzie toczyło się wiele inspirujących rozmów, a wspomnienia zostaną z Wami na zawsze. Szczególnie przyjemnie będzie wracać do nich po latach, kiedy główny bohater imprezy podrośnie. Ale żeby tak się stało, musisz wybrać na miejsce przyjęcia elegancki lokal.

Co oferują restauracje na chrzciny w Warszawie?

Warto zapoznać się z ofertą imprezową restauracji w Warszawie, zanim wybierzesz miejsce idealne do zorganizowania chrzcin. Trzeba przy tym sugerować się:

  • Menu – czy przewiduje ono potrawy lokalne, czy raczej międzynarodowe. Czy do wyboru są dania bezglutenowe, wegetariańskie, wegańskie?
  • Wystrój – czy sala zostanie elegancko przyozdobiona w stylu i kolorystyce, na jakich Ci zależy?
  • Standard obsługi – czy gości obsługują profesjonalni kucharze, kelnerzy, czy do Twojej dyspozycji jest manager pomagający w organizacji i czuwający nad niezakłóconym przebiegiem wydarzenia?

Na pewno istotna dla młodych rodziców jest cena. Oczywiście trzeba mieć na uwadze, że nie zawsze najniższa będzie najlepszą. Wystarczy dowiedzieć się, co ona obejmuje – czy jest to sam obiad bez deseru? Czy może obiad z przystawką, deserem, a potem zimna płyta? Niektóre restauracje przygotowują wyceny bez napojów, szczególnie bez alkoholi. To generuje dodatkowe koszty przy finalnym rozliczeniu.

Cena wiąże się też z tym, czy lokal jest udostępniany na wyłączność. Jeżeli gości jest dużo, to prawdopodobnie restauracja zostanie całkiem zamknięta. Jeżeli sala jest duża, a Twoje przyjęcie niewielkie, to zazwyczaj wydziela się jeden sektor na podłużny stół lub udostępnia się lożę. Warto zapytać o to przy rezerwacji.

Menu – jakie jedzenie wybrać na chrzcinach w restauracji?

Oczywiście można się pokusić o zaproszenie gości do restauracji meksykańskich, włoskich czy hinduskich, ale raczej nie cieszą się one popularnością przy okazji chrzcin. Na takie wydarzenia chętniej wybierane są lokale, które specjalizują się w daniach kuchni polskiej. Te wszyscy znają i jedzą, szczególnie osoby starsze, które nie lubią nowości i pozostają wierni tradycyjnym smakom.

Jak powinno wyglądać przykładowe menu na chrzciny w restauracji? Oczywiście wszystko zależy od indywidualnych preferencji, założonego budżetu i tego, jak długo planujesz z gośćmi biesiadować. Jeżeli kilka godzin, to oprócz obiadu z deserem, przyda się jeszcze zimna płyta. Jadłospis zazwyczaj wygląda tak:

  • Przystawka – tatar, deska serów,
  • Zupa – żurek, rosół z makaronem, gulasz, krem z pomidorów,
  • Danie główne – kilka sztuk mięs na półmiskach do wyboru lub porcja mięsa z dodatkami dla każdego, kaczki pieczone, rolady, gęsie uda z puree, pieczony łosoś, duszone żeberka, kotlet schabowy (warto przewidzieć też obiad dla dzieci – zazwyczaj rosół z makaronem, nuggetsy, frytki i surówka),
  • Deser – tort, puchar lodowy, kawa/herbata,
  • Zimny bufet – wędliny, sery, sałatki, śledzie,
  • Napoje – soki, gazowane, woda, wino.