restauracja Ursus

Masz ochotę na włoskie dania? Lepiej ugotować czy odwiedzić restaurację na Ursusie?

Polacy od lat kochają włoskie dania. Część z nas ma kulinarne ambicje, aby samodzielnie je przyrządzać i serwować bliskim w zaciszu własnego domu. Jednak takie gotowanie wymaga znajomości receptur, a z drugiej strony dostępu do oryginalnych włoskich składników. Tylko wyselekcjonowana oliwa, aromatyczne pomidory, pełnowartościowe przyprawy ziołowe zapewnią potrawom idealne wykończenie. Dlatego też wiele osób decyduje się zamawiać je w dobrych restauracjach np. na Ursusie.

Gotowanie w domu czy wizyta w restauracji?

Wiele osób nie ma wątpliwości, że odwiedziny w restauracji na Ursusie są lepsze niż samodzielne gotowanie w domu. Szczególnie jeśli chodzi o dania, które wymagają zastosowania lokalnych składników. W przypadku potraw włoskich są to dobre oliwy, pełnowartościowe mąki, aromatyczne świeże i suszone zioła, długo dojrzewającej wędliny, owoce morza, ręcznie robione makarony. Zupełnie inny smak daniom nadadzą też warzywa, które wyrosły i dojrzały pod słońcem Toskanii czy leżakujące w tamtejszych winiarniach trunki.

Dlatego, jeśli masz ochotę nie tylko na dobry obiad czy smaczną kolację, ale też pasjonującą kulinarną podróż, koniecznie zacznij ją od wybrania dobrego lokalu w swojej dzielnicy. Dla pysznego jedzenia warto pojechać też nieco dalej, np. na Ursus.

Co zjesz we włoskiej restauracji?

Włoska restauracja to miejsce, które zachwyca bogactwem smaków i aromatów. W takim lokalu nie tylko zaspokoisz głód, ale też zrelaksujesz się i spędzisz przyjemny czas z bliskimi. Co masz do wyboru? Wśród najpopularniejszych, tradycyjnych włoskich dań znajdziesz:

  • krem z pomidorów ze świeżymi ziołami,
  • foccacia, ciabatta, bruschetta, panini z różnymi składnikami,
  • krewetki smażone,
  • carpaccio wołowe,
  • sałaty z burakiem pieczonym, z owocami morza,
  • makarony – carbonara, spaghetti, melanzana, pollo, gamberetti, carne di manzo, frutti di mare,
  • risotto,
  • tortellini,
  • pizze – quattro fromage, peperoni, diavola, hawaja, margarita,
  • desery – tiramisu, lody, napoje owocowe.

Podstawą dobrych włoskich dań są makarony i ciasta. Te muszą być robione ręcznie, a finalny smak i konsystencja zależą nie tylko od rodzaju składników, ale też techniki wyrabiania i sposobu przyrządzania produktów. Właściwy dobór wysokogatunkowych składników i odpowiednie ich doprawienie to gwarancja sukcesu, który stoi za każdą popularną restauracją na Ursusie i w innych warszawskich dzielnicach.