restauracja Ursus

Menu włoskiej restauracji – Ursus kusi śródziemnomorskimi smakami

Marzysz o smacznym włoskim jedzeniu? Zamiast jechać setki kilometrów na południe Europy, możesz wyruszyć w małą kulinarną podróż na swoim osiedlu. Czekają na Ciebie takie miejsca, jak włoska restauracja, w której pracuje doświadczony szef kuchni, zespół kelnerski i serwowane są tradycyjne dania. Co zjesz niedaleko swojego miejsca zamieszkania? Już samo studiowanie menu może pobudzić apetyt!

Przykładowe menu w restauracji włoskiej

Oczywiście każda włoska restauracja ma własne menu. Wszystkie chcą móc szczycić się tym, że jadłospis jest komponowany indywidualnie, jest autorski i przygotowany przez szefa kuchni. Jednak są takie potrawy, których nie może w nim zabraknąć.

Przystawki i przekąski

Aby szybko zaspokoić mniejszy głód w oczekiwaniu na danie główne, warto zamówić antipasti. Przystawki powinny być małe, lecz smaczne. Nie zaspokoją całkowicie apetytu, lecz pobudzą kubki smakowe przed właściwą ucztą. Będą też próbką tego, jak gotuje szef kuchni.

Małe co nieco to najczęściej smaczne, wypiekane ciasta i paluchy – grissini, focaccia, ciabatta i panini z różnymi dodatkami. Mogą to być kanapki z mięsem, owocami morza oraz wegetariańskie. Dalej – krewetki solo, grillowane warzywa czy carpaccio wołowe. Jeżeli nie możesz zdecydować się na jedno danie, zapytaj o talerz przystawek. Zazwyczaj są to wędliny, kiełbasy, sery w ilościach wystarczających dla dwóch osób.

Zupy i dania główne

Odwiedzasz włoską restaurację, aby zaspokoić większy głód? Zestaw składający się z zupy i dania głównego będzie wtedy idealny! Najlepiej sprawdzi się tutaj lekki, esencjonalny rosół z ręcznie robionym makaronem lub krem z pomidorów. Do tego danie mięsne lub jarskie z makaronem, ryżem czy gnocchi. Lżejszy posiłek lub dodatek do potrawy to zawsze sałatka. Charakterystyczne dla kuchni włoskiej są pieczone warzywa z sałatą zieloną, ale też z owocami morzami, kurczakiem czy szynką parmeńską.

Pizze i makarony

Żadna włoska restauracja nie funkcjonuje bez pizzy i makaronu. W menu muszą znaleźć się takie klasyki jak pizza margarita, bianco czy quattro formaggi. A co z makaronami? Najpopularniejsze są te z sosami na bazie pomidorów, śmietany i oliwy – bolognese, carbonara, pollo, con tartuffi, gabmeretti, frutti di mare.

Desery i napoje

Na zakończenie każdej udanej włoskiej uczty wskazany jest oczywiście dobry deser. Do tego napój – wino w trakcie posiłku, a po jego zakończeniu lemoniada czy kawa ze świeżo palonych ziaren. Dobry smak będzie Ci towarzyszył przez wiele godzin.