Restauracja na Saskiej Kępie

Saska Kępa jest osiedlem bardzo lubianym przez swoje dobre położenie w pobliżu centrum oraz przy Wiśle, sporą ilość zieleni i fakt, że można znaleźć tam niezłe restauracje. Jedna z nich serwuje dania z kuchni włoskiej, która cieszy się naprawdę dużą popularnością w Polsce, a potrawy takie jak pizza czy wszelkiego rodzaju makarony to ulubione dania wielu Polaków. Gdzie znaleźć dobrą włoską restaurację na Saskiej Kępie?

Włoska restauracja – Saska Kępa

Kuchnia włoska kojarzy się przede wszystkim z pizzą i makaronami. Są to podstawowe dania pochodzące z Półwyspu Apenińskiego i mimo tego, że w teorii są to tylko dwie potrawy w rzeczywistości istnieje ich tyle wariacji, że można byłoby próbować nowe przez długie miesiące. Z tego powodu włoska kuchnia cieszy się sporą popularnością w Polsce i pizzę w życiu jadł już praktycznie każdy. Kojarzy się ona jednak zazwyczaj ze sposobem na szybkie poradzenie sobie z głodem i takie pizze sporo różnią się od tych włoskich. Na szczęście gdy miejscem wyjścia na obiad jest Saska Kępa restauracje włoskie są tam na bardzo dobrym poziomie.

Na Saskiej Kępie, czyli osiedlu położonym na prawym brzegu Wisły na terenie Pragi-Południe znaleźć można restaurację jaką jest Trattoria Rucola. Jest to przedstawiciel sieci włoskich restauracji, które chcą przekazać swą miłość do włoskiej kuchni swoim klientom. Z tego powodu specjalnością jest przepyszna pizza, która powstaje na cienkim i chrupiącym cieście wykonanym przy użyciu najlepszych składników. Na samej pizzy trafimy na najlepsze i świeże dodatki, a do tego można spróbować na przykład makarony. Tych Półwysep Apeniński ma do zaoferowania całe mnóstwo od opartej na serze, jajkach i podgardlu carbonary po gotowane przy użyciu mięsa wołowego i warzyw bolognese. Rodzajów makaronów we Włoszech jest całe mnóstwo dlatego każdy znajdzie coś dla siebie.

Sekret włoskiej restauracji na Saskiej Kępie to świeże składniki, które są wysokiej jakości, dzięki czemu pozwalają na tworzenie dań włoskiej kuchni o niepowtarzalnym smaku. Włoska kuchnia to oczywiście pizza, makarony, ale i nie tylko gdyż w menu natrafić można na calzone, risotto oraz wiele typowych dla Półwyspu Apenińskiego przystawek, deserów oraz sałatek. Wszystkie potrawy są robione tuż przez podaniem, dzięki czemu są zawsze świeże i pyszne. Problemem nie jest również brak możliwości dotarcia do lokalu, gdyż możliwe jest po prostu zamówienie jedzenia do swojego domu dzięki prowadzonej usłudze dostawy. W ten sposób można cieszyć się smakiem włoskiego jedzenia w każdej chwili bez wychodzenia na miasto.