Restauracja Wilanów – pyszna i zdrowa pizza

Pizza to danie wprost uwielbianie przez wielu Polaków. We wszelkiego rodzaju ankietach bardzo często to ona jest na szczycie wśród potraw fast foodowych, czy też pochodzących z zagranicy. Pizza jest jednak mocno kaloryczna i przez to nie zawsze można sobie na nią pozwolić na diecie. Na szczęście powstało na to rozwiązanie, które polega na stworzeniu specjalnego ciasta, które w smaku, a także chrupkości nie różni się od tego włoskiego, a przy tym jest lekkostrawne i niskokaloryczne.

Pyszna pizza na Wilanowie – restauracja Pinsa

W naszym kraju pizzę jadł chyba praktycznie każdy kto chodzi do restauracji wszelkiego rodzaju. Jest ona dostępna w wielu formach od klasycznej włoskiej, po nieco bardziej puszystą polską, aż po amerykańskie, które można dostać w sieciówkach wszelkiego rodzaju. Każdy wie jednak, że nawet pizza włoska, która w teorii jest najlżejsza, gdyż ma cienkie, chrupiące ciasto, a także rozsądną ilość dodatków nie jest wcale taka zdrowa. Jest jednak alternatywa. Gdy interesują nas ją oferująca restauracja Wilanów to jedno z miejsc na mapie Warszawy, gdzie można takową znaleźć.

Przebywanie na diecie wcale nie musi wykluczać jedzenia pysznych dań takich jak pizza. O tym samym pomyślano w restauracji wilanów Pinsa, która zdecydowała się stworzyć własną wersję klasycznej włoskiej pizzy tak, by była ona niemal wręcz identyczna w smaku i teksturze, a przy tym zawierała w sobie znacznie mniej tłuszczu oraz kalorii. W tym celu do stworzenia pizzy używa się trzech rodzajów mąki. Mowa tu o obecnej w zwykłej pizzy mące pszennej, która zapewnia wysoki poziom wody w cieście, a także umożliwia naturalne wyrastanie przez długi czas. Do tego dodaje się nadającą chrupkości i kruchości mąkę sojową, a całość uzupełnia mąka ryżowa, która pozwala na zatrzymanie wody podczas pieczenia. Całości dopełnia suszony zakwas chlebowy nadający cieście unikalnego smaku.

Na tak stworzonym cieście po wyrośnięciu tworzy się pizzę, a tak właściwie pinsę. Ogromną zaletą tak stworzonego ciasta jest niska zawartość tłuszczu, niska kaloryczność i lekkostrawność. Taki efekt osiąga się dzięki dużej ilości wody w cieście, a także wykorzystaniu odpowiedniej ilości mąki. Dodatkowo wszystkie składniki użyte do ciasta, jak i te które trafiają potem na pinsę są wolne od GMO i w pełni świeże, dzięki czemu można cieszyć się smakiem pizzy ze zdrowych i świeżych składników. Rodzajów pinsy jest naprawdę sporo od zwyczajnej z mozzarellą, sosem i bazylią po nieco bardziej szalone, które zawierają na przykład grillowaną ośmiornicę.