burgery Warszawa

Burgery – zamówić czy zrobić samemu?

Masz ochotę na soczystego burgera? Bułkę, w której wnętrzu skrywa się pyszne wołowe mięso ze świeżymi dodatkami i aksamitnym sosem? Pozostaje Ci tylko sprawdzić przepis, zapisać listę zakupów, wyruszyć do sklepu, przygotować każdy składnik oddzielne, a potem złożyć je w jedną całość… brzmi wyczerpująco? Faktycznie. Na szczęście zamiast czasochłonnego gotowania, burgera można po prostu zamówić.

Robienia burgerów w domu – trudności

Próbowałeś odtworzyć w domu burgera, który zachwycił się podczas ostatniej wizyty w restauracji? Krok po kroku podążałeś za przepisem, a i tak na końcu okazało się, że coś poszło nie tak? Nic dziwnego, ponieważ przepisy dostępne w sieci są dość uniwersalne i przeznaczone dla każdego. Poradzi sobie z nimi nawet kulinarny amator.

W restauracjach gotuje się z wykorzystaniem autorskich receptur. Najlepsi szefowie kuchni do osiągnięcia perfekcji dochodzili latami, często metodą prób i błędów. Okazuje się, że nawet sam sos, który wydaje się mało istotnym dodatkiem do mięsa ma ogromny wpływ na finalny smak dania. Jak zrobić dip, aby był idealne aksamitny, wyrazisty, a zarazem pasujący zarówno do mięsa, jak i do warzyw? To samo z bułką. Czy wiesz, że dla uzyskania najlepszych rezultatów musiałbyś sam wyrobić ciasto, a potem upiec je w piekarniku? Przy czym, oprócz poprawnego odtworzenia przepisu z wykorzystaniem wysokiej jakości składników, liczy się też rodzaj piekarnika oraz jego funkcje.

Wreszcie samo mięso. Trzeba pozyskać je od rzeźnika, aby mieć pewność, że w 100% jest to jakościowy produkt, pełen smaku i wartości odżywczych. Potem jego posiekanie (trudne, gdy nie masz odpowiedniego sprzętu, najlepiej maszynki do mielenia)

Dlaczego warto zamówić burgera w Warszawie?

Żyjesz w dużym mieście, jesteś zabiegany, a swój cenny czas dzielisz między rodzinę, pracę i ewentualnie pasje. Często brak już energii na gotowanie czy planowanie pysznych posiłków. Ponadto, nigdy nie wiesz, kiedy najdzie Cię ochota na burgery Warszawa, a szansa na to, że akurat w lodówce będziesz miał wszystkie potrzebne składniki jest raczej nikła. W takich sytuacjach zawsze warto zamówić jedzenie z dowozem, również dlatego, że nie marnujesz składników ( do zrobienia burgera potrzeba dwóch listków sałaty, plasterka pomidora, kawałka mięsa, ewentualnie plasterek sera i boczku. Takich ilości nie kupisz w sklepie, a to, czego nie wykorzystasz mogłoby się zmarnować).

Jak widzisz zamawianie burgerów ma same zalety. Pozwala Ci czerpać prawdziwą przyjemność z pysznego jedzenia, bez czasochłonnych przygotowań.