pogotowie kanalizacyjne

Kiedy wezwać pogotowie kanalizacyjne?

Awarie sieci wodnych i kanalizacyjnych zdarzają się bezustannie. Kiedy już masz do czynienia z usterką, to w pierwszej kolejności szukasz profesjonalnej pomocy. Ta powinna zjawić się szybko i przynieść faktyczne wsparcie w rozwiązaniu problemu. Zazwyczaj jest to doraźne działanie – zakręcenie zaworów, udrażnianie rur, wywóz szamba. Dowiedz się, kiedy wezwać pogotowie kanalizacyjne i jakie zadania możesz zlecić specjalistom z jednostki specjalnej.

Kiedy zadzwonić po pogotowie kanalizacyjne?

Kiedy wszystko w domu działa sprawnie, nie zastanawiamy się, do kogo zwrócimy się w razie usterki. Po prostu o tym nie myślimy, bo nie zakładamy złych scenariuszy. Tymczasem takie sytuacje zdarzają się i to zazwyczaj w najmniej oczekiwanych momentach. Co wtedy? Jeżeli problem leży po stronie instalacji wodnej lub kanalizacyjnej zadzwoń po WUKO. Pogotowie kanalizacyjne poradzi sobie z takimi wyzwaniami jak:

  • wywóz wybijającego szamba,
  • udrażnianie i oczyszczanie instalacji,
  • płukanie ciągów komunikacyjnych,
  • naprawa rur,
  • lokalizowanie usterek,
  • oczyszczanie zbiorników,
  • przetykanie systemów kanalizacyjnych,
  • czyszczenie separatorów.

Aby możliwe były powyższe działania, konieczne jest posiadanie odpowiednich sprzętów. Pogotowie kanalizacyjny dysponuje nowoczesnymi samochodami przystosowanymi do wywozu nieczystości płynnych, a także sprzętem do serwisowania na miejscu wezwania.

Z pomocy WUKO w razie awarii mogą skorzystać zarówno właściciele domów prywatnych, jak również firmy czy spółdzielnie mieszkaniowe.

Jak działa pogotowie kanalizacyjne?

Przede wszystkim specjaliści z pogotowia kanalizacyjnego próbują precyzyjnie ustalić miejsce awarii. Zazwyczaj wzywający nie wiedzą, co się wydarzyło i gdzie leży źródło problemu. Nowoczesny sprzęt do monitorowania rur i sprawdzania instalacji pomaga jednoznacznie postawić diagnozę, co jest niezbędne do zaplanowania naprawy.

Ekipa musi działać szybko i precyzyjnie. Nic dziwnego, że członkami ekip są doświadczeni pracownicy WUKO, który mają rozległą wiedzę oraz potrafią pracować w stresie i pod presja czasu. Ich działania są skoncentrowane na udzielaniu pomocy osobom, które doświadczyły awarii, zalania czy innego przykrego problemu. W takiej sytuacji liczy się dokładność, profesjonalizm i zaangażowanie. Pogotowie kanalizacyjne powinno naprawiać usterki w taki sposób, aby nie miały już miejsca w przyszłości.

WUKO przyjeżdża nie tylko w razie usterek. Możesz też zamówić usługę udrażniania rur przed planowanymi pracami serwisowymi czy konserwacyjnymi sieci wodno-kanalizacyjnej.