plastikowa obudowa domofonu

Usługi związane z produkcją obudów plastikowych

Potrzeby wielu firm nie kończą się jedynie na wyprodukowaniu obudów plastikowych. Często wiążą się też z koniecznością ich spersonalizowania czy frezowania – dodania otworów użytkowych. Są producenci, którzy rozumiejąc te oczekiwania i chcąc im sprostać rozbudowali swoje parki maszynowe i oferty o nowe usługi. Zobacz, z czym wiąże się produkcja obudów plastikowych.

Frezowanie obudów plastikowych

Jedną z ważniejszych usług przy produkcji obudów plastikowych jest frezowanie. Polega ona na wykonywaniu popularnych otworów użytkowych zarówno w nowych i gotowych produktach, jak również już istniejących. Do obróbki tą metodą tworzyw sztucznych – ABS, PS, PC czy polyesteru wykorzystuje się nowoczesne maszyny takie jak Seron czy ATMS. Z kolei producenci oferujący frezowanie stali, aluminium, mosiądzu i miedzi odbywa się na takich urządzeniach jak Haas czy DMG Mori. Wyposażenie parku maszynowego w nowoczesne sprzęty to podstawa, aby wydajnie i precyzyjnie produkować oraz obrabiać przedmioty w ramach zamówień seryjnych wielonakładowych i małonakładowych.

Frezowanie wykonuje się w kilku wariantach:

  • frezowanie otworów użytkowych,
  • podfrezowań,
  • gwintów.

Do uzyskania idealnego odzwierciedlenia produktu zgodnie ze specyfikacją dostarczoną przez klienta stosuje się nowoczesne projektowanie CAD/CAM. Frezy są niezwykle precyzyjne, odwzorowane z dokładnością 0,2 mm.

Personalizowane obudów plastikowych

Wielu klientów oczekuje personalizacji swoich obudów poprzez dodanie nadruku – nazwy marki, logo czy hasła. Jeżeli potrzebna jest customizacja, wówczas wykonuje się:

  • frezowanie,
  • malowanie,
  • lakierowanie,
  • dodanie słupków montażowych,
  • mocowanie tabliczek, frontów, etykiet.

Warto zamawiać obudowy plastikowe wraz z personalizacją w jednym miejscu. Zazwyczaj oznacza to sporą oszczędność finansową, ale też czasową. Krócej trwa wyprodukowanie i zadrukowanie elementów w jednym zakładzie niż przesuwanie go między różnymi firmami. Często też dodatkowo, gratisowo odbiorca otrzymuje transport do miejsca docelowego wraz z montażem.

Usługi frezowania czy personalizowania wymagają dodatkowej wyceny. Jest ona zawsze indywidualna, ustalana zgodnie z tym, czego oczekujesz od dostawcy. Do jej przygotowania firma potrzebuje najważniejszych informacji na temat zamówienia, czyli indeksu frezowanej obudowy, ilości sztuk i płaszczyzn do frezowania, wymiarów, ilości i rozmieszczenia otworów, rysunek techniczny lub inny dokument z wytycznymi.