cegły na ścianę

Tapeta a płytki imitujące cegły na ścianę – co lepsze?

Choć prawdziwe odsłonięte cegły nie są możliwe w montażu we wszystkich nieruchomościach, szczególnie w nowoczesnych budynkach, istnieją inne opcje. Dziś, zamiast stawiać domu od podstaw z cegły, możemy wybrać do pomieszczeń tapetę lub płytki imitujące cegły na ścianę. Są to z pewnością tańsze i prostsze propozycje niż montaż pełnej ściany z cegły wewnątrz domu. Na co się zdecydować?

Czy fototapeta dorówna cegle?

Tapeta nie bez powodu jest tańszą opcją. Można znaleźć stosunkowo estetyczne propozycje, jednak nigdy nie są to wystarczająco autentyczne struktury. Jak w przypadku każdej tapety, istnieje ryzyko, że się rozerwie lub rogi odejdą od ściany. W rezultacie efekt cegły wygląda gorzej niż zwykła, kolorowa tapeta. Cegły nie powinny się przecież rozerwać. Nie ma sensu w kupowaniu tapety z efektem cegieł, jeśli wady psują iluzję. Udany projekt wnętrza osiąga się dzięki autentycznym funkcjom i udanym projektem. Tapety z cegłami często wykonywane są o zbyt idealnych kształtach, które w rzeczywistości przyciągają uwagę ludzi, ale z niewłaściwego powodu.

Oto, dlaczego lepiej wybrać płytki imitujące cegły na ścianę

Kto nie lubi ponadczasowego, ale szykownego uroku odsłoniętej cegły? Niezależnie od tego, czy chcemy dodać zachęcającą nutę industrialnej nowoczesności do swojego salonu, czy też skontrastować kuchnię z płytami z cegły w stylu vintage, odsłonięta cegła zaznaczy ponadczasową atmosferę mieszkania. Płytki ceglane to doskonały sposób na dodanie wyjątkowego akcentu do kuchni, łazienki, kominka lub ściany dekoracyjnej. Można użyć ich na zewnątrz, aby odnowić patio lub zamienić otynkowaną ścianę w cegłę. Niezależnie od tego, jak zdecydujemy się użyć płytek z cegły, efekt będzie z pewnością zachwycający.

Drugim z głównych powodów, dla których płytki ceglane stały się tak popularne, jest łatwość ich montażu. Płytki z cegły można układać na dowolnej istniejącej ścianie, podłodze lub powierzchni, zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz, a co najważniejsze, wszystko możemy zrobić samodzielnie. Płytki imitujące cegły mają więcej wspólnego ze zwykłymi płytkami niż prawdziwą cegłą, jeśli chodzi o układanie. Przykleja się je do panelu lub nakłada bezpośrednio na powierzchnię ściany za pomocą kleju lub zaprawy.

Płytki imitujące cegły na ścianę górują nad tapetą, ponieważ posiadają pewne nieodłączne właściwości ochronne, które sprawiają, że są również odporne na ciepło i warunki atmosferyczne.