cegły na ścianę

Nastrojowe i oryginalne wnętrza – imitacja starej cegły na ścianę

Ceglane ściany dodają charakteru każdemu pomieszczeniu, służąc jako punkt centralny lub stanowiąc tło, które uzupełnia lub kontrastuje z innymi elementami wystroju pomieszczenia. Niezależnie od tego, czy nasz styl jest industrialny, czy rustykalny, piękno i jednolitość ceglanej ściany może dodać tekstury i ponadczasowości wystroju.

Producent i dystrybutor wysokiej jakości materiałów wykończeniowych, na swojej stronie internetowej (https://elkaminodom.pl/26-plytki-stara-cegla) prezentuje wiele rodzajów płytek, które imitują cegły na ścianę.

Dlaczego projektanci wnętrz oszaleli na punkcie cegły na ścianę?

Naturalny i tradycyjny materiał, jakim jest cegła, powrócił do łask. Szczęśliwi posiadacze odsłoniętych ceglanych ścian cieszą się nimi z dumą, a miłośnicy cegły jako materiału budowlanego chętnie z niej korzystają. Nie trzeba jednak budować domu murowanego, aby cieszyć się wyglądem cegły. Dzięki dostępnym rozwiązaniom możemy pozwolić sobie na ceglane wykończenie nawet w małym mieszkaniu.

To uniwersalny i ponadczasowy materiał – od wieków stosowany w budownictwie, zawsze wygląda stylowo. Cegła wypalana jest z gliny, naturalnego materiału, który tworzy przyjazny dla człowieka mikroklimat. Jest zimna, wilgotna i ognioodporna. Sprawdza się również jako materiał termoizolacyjny i dźwiękoszczelny, a także łatwo utrzymać go w czystości. Poza tym ma niezaprzeczalne walory estetyczne, dlatego wiele osób decyduje się na jej imitację np. w salonie lub kuchni. Choć w tym przypadku daje wyłącznie walory estetyczne, jest to niepowtarzalny element wystroju, który przytłacza wręcz pozostałe.

Gdzie ułożyć płytki imitujące cegły na ścianę?

Ten materiał pasuje do prawie każdego stylu. W swoich naturalnych odcieniach świetnie zaakcentuje klasyczne wnętrza, nawiązując do tradycyjnego budownictwa. Wysokie ściany z gołej cegły w połączeniu z metalem i betonem tworzą niepowtarzalny industrialny klimat. Pomalowana na biało cegła sprytnie wpasowuje się w skandynawski styl, a jednocześnie urzeka swoją wyjątkową fakturą. Jednak najbardziej powszechnym rozwiązaniem jest stosowanie cegły na ścianę w kuchni np. układając nią wyspę. Zastosowania wewnętrzne obejmują także obszary kominkowe, designerskie ściany akcentujące, kolumny, ściany kuchni i łazienki. Zastosowania zewnętrzne obejmują wejścia, boazerię i elementy krajobrazu. Niezależnie od zastosowania, cegła będzie się świetnie prezentować przez dziesięciolecia i nie straci nic ze swojego piękna.

Dlaczego warto wybrać cegły na ścianę w mieszkaniu?

Dziś cegła pozostaje popularnym i inteligentnym wyborem dla architektów, projektantów wnętrz, specjalistów budowlanych i właścicieli domów. Dzieje się tak, ponieważ takie płytki są wielowymiarowe, co pozwala na osiągnięcie praktycznie dowolnej aranżacji architektonicznej lub wnętrza poprzez różnorodne kształty, tekstury, kolory i wzory aplikacji. Niezależnie od tego, czy budujemy nowy dom, czy przebudowujemy obecny, istnieje wiele zastosowań, które dodają piękna cegle.

Płytki, które wyglądają jak prawdziwa cegła

Płytki teksturowe są wybierane zarówno ze względu na ich doskonały wygląd, ale także dlatego, że są ekonomicznym rozwiązaniem, które jest szybkie w montażu i wymaga jedynie minimalnych umiejętności. Instalacja jest nie tylko ekonomiczna, ale sam fakt, że czas ich układania jest tak krótki, może pomóc w ukończeniu projektu, dzięki czemu przychód i zwrot inwestycji są szybko realizowane dla klienta. Płytki ceglane są zwykle dostarczane jako pojedyncze jednostki, które należy indywidualnie przykleić do płyty nośnej. Proces przypomina układanie płytek, więc najpierw należy ustawić poziome linie, aby ułatwić pozycjonowanie. Następnie nakładany jest specjalny klej, a na niego płytki. Każda cegła musi być podparta podczas wysychania kleju.

Można śmiało stwierdzić, że to łatwe i eleganckie rozwiązanie, zwłaszcza dla osób, które cenią sobie niepowtarzalny design i funkcjonalność w swoim domu.