mobilna mieszalnia pasz

Co zyskuje się dzięki mobilnej mieszalni pasz?

Prawidłowo dobrana mieszanka paszowa jest niezbędna dla zachowania zdrowia zwierząt gospodarskich. Dotyczy to zarówno bydła, trzody chlewnej, jak i drobiu. Bez wysokiej jakości paszy zwierzęta słabo rosną, są podatniejsze na choroby i dają mniejsze ilości jajek lub mleka. Rolnicy mogą przygotować mieszanki paszowe dla wszystkich hodowanych zwierząt z pomocą mobilnej mieszalni pasz. Jakie zalety ma jej używanie?

Wysokiej jakości pasza w niskiej cenie

Główną zaletą mobilnej mieszalni pasz jest możliwość samodzielnego przygotowania karmy dla bydła, trzody chlewnej i drobiu. W ten sposób tworzy się wysokiej jakości paszę w niskiej cenie. Jeśli rolnik uprawia zboża, może wykorzystać je do przygotowania karmy i zaoszczędzić w ten sposób nawet do kilkuset złotych na każdej tonie paszy.

Mobilna mieszalnia pasz umożliwia przygotowanie karmy dla drobiu, bydła i innych zwierząt bez potrzeby zakupu własnego sprzętu. Małe, rodzinne gospodarstwa mogą wypożyczyć maszynę zamiast kupować ją na własność. Dzięki temu zaoszczędzą dużą ilość gotówki, którą mogą przeznaczyć na inne cele.

Szybkie i precyzyjnie przygotowanie karmy dla zwierząt gospodarskich

Maszyna do mieszania pasz przygotowuje w ciągu godziny nawet do 5 ton paszy. Proces przebiega szybko przy minimalnym udziale rolnika – jego zaangażowanie w pracę jest mniejsze niż w przypadku, gdy miesza paszę w sposób tradycyjny. Ziarno jest śrutowane bez wytwarzania dużych ilości szkodliwych pyłów i nadmiernego hałasu. Gotowa pasza może być przesypywania prosto do worków lub silosów w zależności od ilości wyrobu.

Mieszanka powstaje w precyzyjny sposób za sprawą elektronicznego systemu ważenia. Dzięki niemu użytkownik maszyny dokładnie odmierza ilość śrutowanego zboża, dodatków białkowych i witaminowych. Karma jest przystosowana do wieku karmionego zwierzęcia, celu jego hodowli, a także pory roku i zapotrzebowania na energię.

Mobilna mieszalnia pasz a zyski z najmu

Jeśli rolnik zdecyduje się na zakup mobilnej mieszalni pasz, może osiągać dodatkowe zyski z jej udostępniania innym gospodarzom. Do transportu mobilnej maszyny wystarczy ciągnik, do którego podpina się sprzęt. Nie trzeba posiadać samochodu ciężarowego, by go przewozić na mniejsze lub większe odległości.

Rolnik może wypożyczać mieszalnię kilku gospodarstwom dziennie i w ten sposób szybciej uzyskać zwrot z inwestycji z maszynę. Takie rozwiązanie jest korzystne zwłaszcza dla gospodarzy, którzy prowadzą wyspecjalizowane farmy i chcą wspomóc mniejszych rolników możliwością korzystania z nowoczesnych maszyn.