mobilna mieszalnia pasz

Jakie zalety ma mobilna mieszalnia pasz?

Mieszanki pasz dostępne w hurtowniach rolniczych są droższe od pasz, które rolnicy samodzielnie przygotowują ze swoich zbiorów. Zboża i inne rośliny po połączeniu z dodatkami białkowymi i witaminowymi stanowią pełnowartościową karmę dla bydła lub drobiu. Do śrutowania zboża niezbędna jest mieszalnia pasz, dzięki której dokładnie odmierza się wszystkie składniki pokarmu i przygotowuje się go do dalszego przechowywania. Jakie inne atuty ma profesjonalna mieszalnia do pasz?

Mobilna mieszalnia do pasz – oszczędność czasu i pieniędzy

Mieszanie pasz w profesjonalnej maszynie skraca czas śrutowania zboża. Maszyna w ciągu godziny jest w stanie przygotować nawet 5 ton paszy, którą można wysypać bezpośrednio do silosa lub worków. Takie rozwiązanie ułatwia pracę w gospodarstwie i ogranicza wysiłek, który trzeba w nią włożyć. Śrutowanie zboża wymaga mniejszego wysiłku fizycznego, dlatego mobilna mieszalnia do pasz przydaje się w każdym gospodarstwie, w którym hodowane są zwierzęta.

Z pomocą mieszalni oszczędza się pieniądze, gdyż można samodzielnie przygotować paszę z własnych zbóż i roślin pastewnych. Mieszalnia do pasz pozwala na optymalne wykorzystanie zebranych plonów. Oszczędności sięgają nawet kilkuset złotych na każdej tonie paszy. Ponadto możliwość wypożyczenia mobilnej maszyny niweluje wysokie koszty związane z zakupem własnego sprzętu rolniczego. Wynajem mieszalni opłaca się w szczególności niewielkim, rodzinnym gospodarstwom.

Wysokiej jakości pasze dla bydła i drobiu

Mobilna mieszalnia pasz umożliwia przygotowanie wysokiej jakości karmy dla hodowanych zwierząt. Dzięki niej pasza jest śrutowana ze zboża z własnego pola, które było odpowiednio nawożone i przechowywane po zbiorach. Rolnik może dobrać ilość i rodzaj dodatków witaminowych i białkowych mieszanych ze zbożem, aby najlepiej dopasować skład karmy do potrzeb bydła lub drobiu na fermie.

Pasza z mieszalni mobilnej ma precyzyjny skład. Rolnik może dokładnie odmierzyć ilość każdego dodatku i wybranego typu zboża. Dzięki temu pasza podawana zwierzętom w pełni odpowiada na ich zapotrzebowanie na składniki odżywcze i kalorie.

Brak szkodliwych pyłów

Ważnym atutem mobilnej mieszalni zboża na paszę jest brak pylenia. Podczas śrutowania ziaren w maszynie pył jest zatrzymywany. Użytkownik jest chroniony przed jego wdychaniem i negatywnym wpływem kurzu i innych zanieczyszczeń na układ oddechowy. Rolnik nie musi się obawiać, że podczas mieszania pasz zwiększa się ryzyko zachorowania na astmę lub POChP.