Korty do squasha w Warszawie

Squash to dyscyplina, która ma znacznie mniejszą popularność od tenisa, lecz również uważany jest za elitarny sport. Jego popularność jednak stale rośnie i coraz więcej osób decyduje się na odbijanie piłkę nie za siatkę, a od ściany, co znacznie ułatwia grę samemu, ale też dostarcza dużo emocji w pojedynku ze swoim rywalem. Gdzie szukać kortów squash w Warszawie?

Czym jest i jak powstał squash?

O ile tenis to sport o globalnej popularności oglądany przez miliony, a także dający okazję zawodnikom do zarabiania milionów dolarów rocznie, tak o squashu wiele osób nie słyszało lub wie jedynie, że to odbijanie piłki od ściany. Sport ten jest jednak niezwykle ciekawy i dynamicznie się rozwija. Początki squasha sięgają XIX wieku, gdzie w angielskich więzieniach grano w „rakiety”. Następnie sport rozwijaj się i wymyślono samą nazwę, która pochodzi od tego, że piłka w squashu po uderzeniu w ścianę jest ściśnięta.

Przez lata squash rozwijał się i był poznawany w nowych krajach, a dziś uprawia się go w ponad 150 państwach na wszystkich kontynentach świata. W Polsce znany jest od 1997 roku, a od wtedy powstały setki kortów do squasha. Szukając takowych można na przykład użyć internetu, gdzie w wyszukiwarkę po wpisaniu frazy „korty squash Warszawa” powinny pojawić się dostępne lokalizacje.

Gra na kortach do squasha – Warszawa

Chcąc pograć w squasha w Warszawie można udać się na przykład do klubu kangur. Jest to klub tenisowy, który oferuje jednak również korty do tej dyscypliny sportu. Znajdują się tam profesjonalne, szklane korty stałe. Wypożyczyć można również odpowiednie piłki i rakiety, które znacząco się różnią od tych wykorzystywanych w tenisie. O odpowiednie warunki gry dba także podłoga, która została stworzona tak, by charakteryzowała się dobrą amortyzacją, co świetnie zapobiega nadmiernym obciążeniom stawów, które mogą powstać podczas gry.

Decydując się na naukę gry w squasha trzeba pamiętać o kilku bardzo ważnych rzeczach. Ważne jest obuwie. Musi ono zapewniać odpowiednią amortyzację, ale też nie pozostawiać żadnych śladów na podłodze. Do tego warto dobrać rakietę oraz piłeczkę odpowiednią do umiejętności. Piłki do squasha są skonstruowane tak, by zapewniać różną trudność gry i dla początkujących poleca się te, które odbijają się najmocniej i lecą najszybciej, gdyż pozwolą na większą płynność gry. Bardziej zaawansowane piłeczki mogą po prostu nie odbić się wystarczająco po zagraniu przez osobę początkującą. Gra w squasha w klubie Kangur jest możliwa dla nawet największych początkujących, gdyż ci mogą skorzystać z lekcji trenerów, którzy wprowadzą każdego w ten elitarny sport.