Biżuteria patriotyczna – na jaki materiał postawić?

Z pewnością wielu z nas – w szczególności starsze pokolenia – zauważyło, że patriotyzm jest tematem coraz rzadziej poruszanym. Jest jednak grono osób, które pragnie podkreślać swoją przynależność do Ojczyzny na różne sposoby. Jednym z nich jest wybór biżuterii patriotycznej. Czy warto po nią sięgać? Z jakiego materiału powinna być wykonana, aby podkreślić wszystkie detale?

Biżuteria patriotyczna – dla kogo?

Oferta biżuterii patriotycznej, głównie ze względu na jej rozmiary, kierowana jest do panów. To oni znacznie częściej podkreślają swoją przynależność do ojczyzny. Jeśli bliski jest Ci symbol Orła lub Polski Walczącej, biżuteria patriotyczna jest właśnie dla Ciebie.

Sposób wykonania biżuterii patriotycznej

Biżuteria patriotyczna zwykle występuje w srebrnej odsłonie. To właśnie ten materiał najlepiej wydobywa wszystkie detale i rzeźbienia, które w tego rodzaju biżuterii odgrywają najważniejszą rolę. Zwykle przyjmuje ona dużo większe rozmiary niż tradycyjna biżuteria, dlatego w przypadku zawieszek, duże znaczenie będzie miał łańcuszek o odpowiedniej grubości i wytrzymałości. Co jednak najważniejsze biżuteria patriotyczna oferowana przez sklepy jubilerskie nie jest zarezerwowana wyłącznie na szczególne okazje. Została wykonana w taki sposób, aby na co dzień w najmniejszym stopniu nie utrudniała funkcjonowania. Choć jest masywna, można o niej łatwo zapomnieć, nosząc ją na piersi czy na palcu.

Oksydowana biżuteria patriotyczna

By wzmocnić patriotyczne detale, producenci stawiają na proces oksydacji. Powierzchnia biżuterii w procesie tym jest pokrywana warstwą tlenku srebra. Dzięki temu możemy uzyskać ciekawy efekt wizualny – srebro zmienia zabarwienie na nieco ciemniejsze. Wówczas biżuteria wygląda na znacznie starszą, niż jest w rzeczywistości. Oksydacja to proces, który dodaje biżuterii patriotycznej elegancji i piękna.

Oksydacja zmienia nie tylko sam wygląd biżuterii. Oprócz tego stworzona powłoka staje się barierą chroniącą materiał przed korozją czy zmianą koloru. Nie musimy się więc obawiać, że czynniki zewnętrzne wpłyną na wygląd naszej biżuterii.

Zawieszka, obrączka czy bransoletka? – na jaką biżuterię patriotyczną postawić?

Sklepy jubilerskie oferują bardzo szeroki asortyment kolekcji patriotycznej. Wśród biżuterii znajdziesz:

  • zawieszki,

  • obrączki,

  • sygnety,

  • bransoletki,

  • ryngrafy,

  • spinki do mankietów.

Tak szeroki asortyment biżuterii patriotycznej sprawia, że każdy znajdzie coś idealnego dla siebie. Dodatkowo możemy przebierać nie tylko w rodzajach biżuterii, ale także różnych zdobieniach i motywach związanych z naszą Ojczyzną.