Bluza medyczna damska – kolorowa czy biała?

Odzież medyczna jest nie tylko dopełnieniem wizerunku pracowników służby medycznej, ale przede wszystkim elementem ochronnym. To właśnie dzięki zmianie odzieży na dostosowaną do warunków panujących na oddziałach czy w przychodni, wszystkie bakterie i zanieczyszczenia nie zostają wyniesione wraz z codzienną odzieżą. Garderoba medyka musi być wykonana z wysokiej jakości materiałów, odpornych na częste prania w wysokich temperaturach. Jednak oprócz materiału, podczas wyboru damskiej bluzy medycznej zwracamy uwagę na jeszcze inny ważny aspekt – kolor. Czy ma on znaczenie?

Czy kolor damskiej bluzy medycznej ma znaczenie?

Wydawać by się mogło, że bluza medyczna damska powinna mieć kolor, który odpowiada osobom noszącym ją. Niezupełnie tak jednak jest. Nie bez powodu w wielu miejscach wybór barwy odzieży medycznej jest zawężony. To, w jakim kolorze są ubrania medyków, w dużym stopniu wpływa bowiem na samopoczucie i reakcje pacjentów. Im spokojniejsza, bardziej przyjazna dla oczu barwa, tym większe zaufanie chorych. Jaki kolor powinna mieć więc bluza medyczna damska?

Gdzie sprawdzi się biała damska bluza medyczna?

Kolor biały uchodzi za profesjonalny i wzbudzający poczucie spokoju. Nie wywołuje w nas silnych emocji ze względu na swoją neutralność. Biała damska bluza medyczna sprawdzi się więc w szczególności w placówkach, w których podkreślenie profesjonalizmu jest priorytetem. Nie oznacza to jednak, że warto ubierać się wyłącznie w odzież w tym kolorze. Biała bluza jest elementem podstawowym garderoby każdego medyka, po który warto sięgać w szczególnych przypadkach.

Dla kogo kolorowa damska bluza medyczna?

Sposobem na przełamanie bariery pomiędzy pacjentem a pracownikiem służby medycznej może być bluza w kolorze. Pracownicy służby zdrowia już od wielu lat zdają sobie sprawę z kojących i relaksujących odcieni zieleni i niebieskiego. To właśnie dlatego bluzy medyczne coraz częściej przyjmują takie barwy. Możliwości nie kończą się jednak wyłącznie na nich. Modne bluzy medyczne we wzory przykują naszą uwagę na oddziałach dziecięcych i w przychodniach pediatrycznych. Wesołe nadruki na powierzchni odzieży pielęgniarki i lekarza zmniejszają niepokój dzieci związany z leczeniem lub wizytą w placówce.

Na co jeszcze zwrócić uwagę przy wyborze damskiej bluzy medycznej?

Kolor to nie jedyny element, który należy brać pod uwagę przy wyborze odzież medycznej. Choć ma on duże znaczenie, ważniejsze są aspekty związane z higieną, które powinna zapewniać każda odzież medyczna. Przy zakupie zwróć więc szczególną uwagę na materiał, z którego została wykonana – upewnij się, że jest higroskopijny i dobrze przepuszcza powietrze.