Jak wybrać dobrego producenta pudełek kartonowych?

Opakowania kartonowe towarzyszą nam na każdym kroku. Wykorzystujemy je podczas przeprowadzek, przy wysyłce paczki do bliskiej osoby czy podczas pakowania produktów we własnym sklepie. Do każdego z tych działań wykorzystujemy różne rodzaje opakowań kartonowych – o odmiennych wielkościach czy innym sposobie zamykania. Jak w takim razie wybrać pudełko, które najlepiej sprawdzi się w określonym zadaniu?

Producent pudełek – dlaczego warto zwracać na niego uwagę?

Przy wyborze opakowania kartonowego należy zwrócić uwagę nie tylko na sam produkt, ale także producenta. To właśnie firma sprzedająca pudełka kartonowe może nam wiele powiedzieć o jakości i zastosowaniu ich produktów. Jeśli szukasz wytrzymałe pudełka producent powinien zawrzeć na swojej stronie informacje o tekturze wykorzystywanej do produkcji. Warto także stawić na firmę, która dba nie tylko o swoich klientów, ale także środowisko. W ofercie takiego producenta znajdziemy opakowania w pełni ekologiczne, podlegające recyklingowi.

Jak wybrać odpowiednie opakowanie kartonowe?

Dobre opakowanie kartonowe powinno być dopasowane do funkcji, jaką ma pełnić. Nieco inną wytrzymałością będzie odznaczać się karton wykorzystywany do przeprowadzki, od pudełka służącego do wysyłki drobnych, lekkich gadżetów. W przypadku tego drugiego tektura wykorzystana do stworzenia pudełka nie musi posiadać dużej grubości. Nie oznacza to jednak, że nie jest wysoce odporna na uszkodzenia mechaniczne, które z pewnością pojawią się podczas transportu.

Rodzaj zamknięcia pudełka kartonowego

Choć z pudełkami fasonowymi z pewnością miał do czynienia każdy z nas, niewielu zauważa ich unikalne właściwości, które pozwoliły na rozwój wielu branż. Pudełka fasonowe są w szczególności doceniane przez firmy stawiające na sprzedaż wysyłkową. Dzięki pudełkom fasonowym pojawiła się możliwość idealnego dopasowania opakowania do zawartości. Mogą zostać one dowolnie spersonalizowane, przez co zapakowanie przywodzi na myśl elegancję i dbałość o najmniejsze detale, które klienci sklepów szczególnie doceniają.

Rozmiar pudełka

Dobry producent pudełek kartonowych posiada w swojej ofercie wiele rozmiarów. W końcu, by opakowanie mogło w pełni zabezpieczać produkt znajdujący się we wnętrzu, nie może być za duże. Wówczas nawet uzupełnienie wolnej przestrzeli gazetą czy folią bąbelkową się nie sprawdzi. Ponadto zbyt duże pudełko, niedopasowane swoją wielkością do zawartości nie prezentuje się dobrze. Szeroki wybór rozmiarów pudełek kartonowych, pozwala wykorzystać kartony od jednego producenta w wielu obszarach.