mieszkania Marki

Mieszkanie w Markach czy w Warszawie?

Wiele z nas zastanawia się, gdzie kupić mieszkanie. Jak jest lepiej – wydać więcej pieniędzy i mieszkać w samej stolicy czy nieco mniej i cieszyć się większym mieszkaniem pod Warszawą? Odpowiedź nigdy nie będzie jednoznaczna, bo będzie zależeć od aktualnych potrzeb i preferencji. Postaramy się jednak dać Wam wskazówkę i przybliżyć, na co należy zwrócić uwagę, przy wybieraniu odpowiedniej lokalizacji.

Czy warto kupić mieszkanie w Warszawie?

I tak, i nie. Wszystko jest zależne od tego, czego szukasz i oczekujesz. Jeżeli chcesz codziennie rano po wyjściu z bloku kupować kawę w najpopularniejszych sieciówkach lub będziecie mieszkać w centrum to z całą pewnością tak. Jeżeli jednak nie do końca Ci na tym zależy to można, a nawet powinno się przeanalizować wybór innej lokalizacji. Pewne osoby kochają naszą stolicę i nie wyobrażają sobie mieszkać gdzie indziej, inne z kolei jej nie cierpią. Mieszkanie w Warszawie jest dla osób, które lubią, jak dużo się dzieje, nie przeszkadza hałas i szukają mieszkania w bloku – często na dużych osiedlach. Niewątpliwie ma to swoje plusy, zwłaszcza w dzielnicach, które graniczą z centrum. Decydując się na mieszanie w dzielnicach ościennych, np. Białołęce warto przejrzeć ofertę deweloperów w miejscowościach graniczących z Warszawą, ponieważ ceny mieszkań będą tańsze, a często infrastruktura takich miejscowości jest znacznie lepiej rozwinięta.

Czy warto kupić mieszkanie w Markach?

Tutaj też odpowiedź nie będzie jednoznaczna. Marki są dla osób, które cenią sobie bliskość do stolicy, ze względu na pracę szkole czy liczne rozrywki, jednak nie chcą w niej mieszkać. Mieszkanie w Warszawie na co dzień wiele osób męczy, dlatego też wolą po pracy wrócić do cichej i spokojnej okolicy – takie są właśnie Marki. Ponadto znaczna część ofert od deweloperów składa się z domków, a nie bloków. Może to być dla niektórych osób dosyć ważne. Coraz więcej osób marzy o domku z ogrodem, dlatego dobrą alternatywą są segmenty, których w Warszawie jest bardzo mało. Decydując się na mieszkanie w Markach w bliskiej okolicy będziecie mieć zarówno galerię handlową czy basen, liczne przedszkola, jak i placówki edukacyjne, bez potrzeby odwiedzania stolicy.

Gdzie szukać ogłoszeń sprzedaży mieszkań?

Dzięki wszechobecnym dostępowi do Internetu szukanie mieszkań jest obecnie bardzo proste. Możecie korzystać z licznych portali branżowych, jak i pomocy agentów od nieruchomości. Innym sprawdzonym sposobem, jest szukanie mieszkania u konkretnego dewelopera, który może pochwalić się bardzo dobrymi opiniami wśród zadowolonych klientów.