Mieszkanie w Ząbkach na rynku pierwotnym – ile może ono kosztować?

Coraz więcej osób interesuje się mieszkaniem nie w samej Warszawie, a w jej bliskich okolicach. W samej Warszawie bowiem, choć niewątpliwie jest miejsce na rozbudowę, tak ceny mieszkań i domów są naprawdę olbrzymie. To właśnie dlatego wiele osób, które niekoniecznie muszą codziennie pojawiać się w stolicy Polski, a prędzej muszą ją odwiedzić kilka razy w miesiącu, kieruje się do mniejszych miast całej warszawskiej aglomeracji. Interesująca destynacją wydają się być na przykład Ząbki. Ile kosztuje mieszkanie w tej miejscowości na rynku pierwotnym oraz dlaczego to właśnie Ząbki są aż tak popularnym kierunkiem wyprowadzki?

Mieszkanie w Ząbkach na rynku pierwotnym – skąd taki napływ ludności?

W ostatnich latach Ząbki stają się coraz popularniejszym miejscem, do którego kierują się ludzie, by tu się osiedlić. Jaki jest tego powód? Przede wszystkim – bliskość Warszawy. Ząbki bowiem bezpośrednio graniczą z miastem stołecznym od wschodu, dzięki czemu stanowią one naprawdę świetne miejsce nawet do codziennego dojazdu do pracy czy uczelni w Warszawie.

Nic więc dziwnego, iż w ciągu ostatnich dziesięciu lat populacja Ząbek zwiększyła się o aż dwadzieścia procent i nic nie wskazuje na to, by ta tendencja miała się wstrzymać. Coraz więcej osób bowiem nie kieruje się ze swoimi planami mieszkaniowymi do samej Warszawy, a raczej na jej przedmieścia lub do mniejszych miast aglomeracji. Dzięki temu ludzie są w stanie mieszkać blisko stolicy, przy okazji nie znajdując się w niej i posiadając większy spokój z dala od wielkomiejskiego zgiełku.

Dodatkowo Ząbki coraz częściej stają się ważnym miastem pod kątem biznesu. Coraz więcej osób otwiera w tej miejscowości swoje przedsiębiorstwa, a stopa bezrobocia jest naprawdę niska. To bez wątpienia kolejny ważny czynnik, z powodu którego ludzie bardzo chętnie wybierają Ząbki do mieszkania, nawet jeżeli nie będzie to dom jednorodzinny czy nawet szeregowy.

Mieszkanie w Ząbkach na rynku pierwotnym – na jaki koszt się nastawiać?

Jeżeli chodzi o mieszkanie Ząbki rynek pierwotny jest naprawdę drogi, co oczywiście ma związek z bezpośrednim sąsiedztwie Warszawy. Co prawda nie są to aż tak powalające ceny, jak w przypadku centralnych dzielnic samej stolicy, lecz mimo wszystko musimy nastawić się na spore wydatki. Przeciętna cena za metr kwadratowy dobija w Ząbkach do nawet 9 tysięcy złotych, a średnia wartość mieszkania w tej miejscowości szacowana jest na około 600 tysięcy złotych. Ceny są więc naprawdę wielkie, a co gorsza – ciągle rosną i ta tendencja szybko się nie zmieni.