mieszkania Ursus rynek pierwotny

Mieszkania z rynku pierwotnego – gdzie szukać?

Dzielnica Ursus, to jedna z najdynamiczniej rozwijających się dzielnic w stolicy. Z roku na rok przybywa nowych mieszkańców, co wymusza na władzach rozwój infrastruktury drogowej, ułatwiający tym samym dostęp do centrum. Już teraz rynek pierwotny mieszkań w Ursusie, jest bardzo atrakcyjny. Przyciąga on przede wszystkim ludzi młodych zwłaszcza z dziećmi.

Ursus – nowe mieszkania dla młodych

Ursus słynie przede wszystkim z relatywnie tanich mieszkań. Sprzyja to napływowi ludzi młodych, chcących odpocząć od ścisłego centrum stolicy. Tacy ludzie cenią przede wszystkim łatwy dostęp do miejsc, w których pracują, nie rezygnując przy okazji z szeregu zalet, jakie niosą za sobą dzielnice na obrzeżach Warszawy.  Mowa tutaj o dostępie do terenów zielonych, małe natężenie ruchu i względny spokój. W przypadku oferty na mieszkania (Ursus), rynek pierwotny tutaj przeżywa obecnie rozkwit. Powyższe zalety jak magnes przyciągają osoby chcące na stałe osiąść w stolicy. Obecnie Ursus jest czwartą najchętniej wybieraną dzielnicą na rynku nieruchomości. Ten trend sprzyja rozbudowie infrastruktury usługowej, co mocno przekłada się na usamodzielnienie tej dzielnicy względem centrum Warszawy.

Ursus – mieszkania na sprzedaż

Zastanawiając się nad zakupem czy wynajmem mieszkania, do wyboru mamy skorzystanie z rynku pierwotnego bądź wtórnego. Dylemat jest zrozumiały. Wpadki niedoświadczonych deweloperów przesłaniając faktyczny stan rynku nieruchomości, kreując tym samym dość niesprawiedliwy obraz.  Prawda jednak jest taka, że zakup mieszkania na rynku pierwotnym jest nie tylko bezpieczny, ale i opłacalny. Dodatkowo, deweloperzy, znając realia polskiej gospodarki, są o wiele bardziej skłonni, zgodzić się na sprzedaż mieszkań płatnością rozłożoną na raty.

Jakie są zalety zakupu mieszkania na rynku pierwotnym?

Jeśli rozważasz zakup na rynku pierwotnym, warto byś wiedział, jakie są zalety tego typu mieszkań w Warszawskim Ursusie.

  • Możliwość wykończenia według własnego pomysłu – każdy z nas czuje się lepiej w nieco innej aranżacji. Zakup nowego mieszkania sprawia, że mamy wolną rękę nie tylko przy podejmowaniu powierzchownych decyzji, ale również przy okazji wyboru podłóg, oświetlenia czy armatury łazienkowej.
  • Zwolnienie z opłaty cywilnoprawnej – nowe mieszkania od dewelopera zwolnione są z tej opłaty. Wynosi ona 2% wartości mieszkania, co pozwala zaoszczędzić nawet kilkanaście tysięcy złotych.
  • Gwarancja – deweloper bierze odpowiedzialność za ewentualne usterki w mieszkaniu. Takie rzeczy przy budowie nowych mieszkań się zdarzają  i nie ma problemu z ich ewentualnymi poprawkami.

Brak konieczności przeprowadzania remontów – kupując stare mieszkanie, musimy liczyć się z tym, że prócz odświeżenia ścian, mogą nas czekać również gruntowniejsze zmiany. W przypadku zakupu nowego mieszkania ten problem nie istnieje.