Domy szeregowe w Piasecznie – jaki jest ich koszt?

Warszawa oraz jej okolice, nazywane razem obszarem metropolitarnym Warszawy, rozwijają się w naprawdę szybkim tempie. Dla wielu osób bowiem mieszkanie w stolicy Polski jest naprawdę ogromnym prestiżem, a także celem, do którego bardzo mocno dąży. Z drugiej jednak strony nie każdemu widzi się mieszkanie w bloku, nawet jeśli znajdowałby się on bardzo blisko centrum, i chcąc posiadać większą przestrzeń życiową w miejscu swojego zamieszkania wybiera domy. Bardzo popularne są oczywiście domy szeregowe, które z reguły są ciut tańsze on zwykłych budynków jednorodzinnych, które rzecz jasna są w stanie kompletnie odseparować nas od sąsiadów czy innych ludzi. Dlaczego jednak tyle domów powstaje ostatnio w Piasecznie oraz jaki jest koszt kupna w tamtej miejscowości domu szeregowego?

Domy szeregowe w Piasecznie – dlaczego zyskują na popularności?

Piaseczno jest naprawdę wiekowym miastem na prawach powiatu, a także mimo wszystko nie najmniejszym – zamieszkuje je bowiem prawie 50 tysięcy osób. Daleko mu jednak do wielkomiejskiego zgiełku, którego możemy zaznać w Warszawie. Warto jednak dodać, iż ostatnimi czasy Piaseczno przeżywa naprawdę spory rozwój, co oczywiście jest po części spowodowane bliskością samej Warszawy.

Nie tak duża, lecz dająca przestrzeń odległość od samego centrum Warszawy, równoczesna bliskość w stosunku do takich dzielnic, jak Ursynów, a także położenie na południu aglomeracji warszawskiej to główne atuty, dzięki którym Piaseczno jest ostatnio naprawdę często wybieranym miejscem dla wielu firm, w szczególności tych z zakresu transportu oraz logistyki. Ogólny rozwój miasta w obszarze biznesowym przełożył się oczywiście również do napływu ludności. Wpływ na nie miały tylko samo rozbudowanie biznesu w tym mieście, choć oczywiście bez wątpienia siła robocza musiała dokądś napłynąć, lecz osoby szukające oddechu od wielkomiejskiego zgiełku lub chcące mieszkać w okolicy Warszawy, a niekoniecznie w niej samej uznają Piaseczno za naprawdę dobry wybór.

Domy szeregowe w Piasecznie – jak kształtują się ich ceny?

Jeżeli chodzi o domy szeregowe Piaseczno daje nam naprawdę spory wybór – w odpowiedzi na spory napływ ludzi, w tym mieście prężnie zaczęli działać przeróżni deweloperzy, oferując domy do zamieszkania niemal od razu. Trzeba jednak nastawiać się na spory koszt takiego przedsięwzięcia. Choć ceny nie są aż tak wielkie, jak w samej Warszawie, kwota w okolicach 6 000 – 6 500 złotych za metr kwadratowych to nie przelewki. Taka jest jednak cena mieszkania w pobliżu stolicy Polski.