maszyna do tynków

Czy warto kupić mieszkanie w 2022 roku?

Czasy, w których przyszło nam żyć, możemy zaliczyć do jednych z trudniejszych w naszym życiu. Lockdown, inflacja, wzrost cen, to tylko niektóre z przeciwności otrzymanych w pakiecie z pogorszeniem lub utratą zdrowia. Mamy jednak swoje plany i marzenia, do których chcemy dążyć. Czy rok 2022 pozwoli nam je spełnić? Czy warto kupić mieszkanie w 2022 roku?

Kto jest w najkorzystniejszej sytuacji mieszkaniowej?

Kochamy naszych teściów i rodziców, ale ile można z nimi mieszkać? Te pytania towarzyszą nam od kilku lub kilkunastu miesięcy. Rok 2020 i 2021 były bardzo trudne, nie tylko ze względu na zdrowie, ale i wszystko inne. Pandemia zepchnęła na dalszy plan wszystkie marzenia ludzi na całym świecie, nie tylko w Polsce.

Posiadamy jednak pomysły, by się usamodzielnić i zamieszkać na swoim. Może nam w tym pomóc wynajem maszyn budowlanych, takich jak maszyna do tynków czy inne. Urządzenia te wynajmiemy w korzystnych cenach za pośrednictwem strony http://bmbserwis.eu/oferta-wynajmu/agregaty/7-agregaty-tynkarskie.html

Niewątpliwie w najkorzystniejszej sytuacji znalazły się osoby, które kupiły działkę budowlaną lub mieszkanie przed wybuchem pandemii, tj. przed marcem 2020 r. W czasie pandemii nastąpił gwałtowny wzrost cen, także tych objętych surowcami i materiałami budowlanymi, a co za tym poszło – wzrost cen nieruchomości. Jednak osoby, które podpisały umowy przed marcem 2020 r. i (najlepiej) wpłaciły zaliczkę na poczet jej wykonania, mogą spać spokojnie. W większości przypadków będzie bowiem te osoby obowiązywała cena zakupu nieruchomości określona w umowie, czyli przed wzrostem cen.

Czy to oznacza, że teraz nie warto inwestować w nieruchomości? Oczywiście, że nie! Kupno mieszkania jest opłacalne podczas (prawie) każdych okoliczności, a urządzenia budowlane, takie jak np. maszyna do tynków i inne, najlepiej jest wynająć. Analitycy podkreślają, że trend na wzrost cen surowców i materiałów budowlanych będzie się utrzymywał, zatem nie warto czekać!