Parasol prostokątny 2×3 – do czego może się on przydać?

Tworząc swoją działkę bądź przydomowy ogród, zawsze powinniśmy zwracać uwagę na pewnie niuanse, które z pewnością sprawią, że na świeżym powietrza będziemy spędzali czas o wiele chętniej i w jeszcze lepszej atmosferze. Należy zadbać o to zarówno zimą, jak i latem. W tym drugim przypadku nieodzownym elementem wyposażenia naszej działki niewątpliwie będzie parasol, który ochroni nad przed palącym słońcem i pozwoli nam na trochę wytchnienia. Bardzo popularnym wyborem są ostatnio parasole prostokątne. Jak one właściwie są, jaki rozmiar jest najlepszy, a także ile mogą one szacunkowo kosztować?

Parasol prostokątny 2×3 – konstrukcja oraz zastosowanie

Dlaczego na tapetę wzięliśmy akurat parasol prostokątny 2×3? Ponieważ jest to jeden z najczęściej wybieranych rozmiarów takich konstrukcji. Nie będzie zaskoczeniem jeżeli powiemy, iż 2×3 w nazwie oznacza to prostu dwa metry szerokości oraz trzy metry długości. Oczywiście jednak absolutnie nic nie stoi na przeszkodzie, by sięgnąć po parasol mniejszy i większy. Przy okazji jednak zmieni się również rzecz jasna sama cena takiego przyrządu.

W czym jednak może być przydatny taki parasol? Najczęściej wyobrażamy sobie bowiem parasole jako elementy okrągłe, ewentualnie wielokątne. Tymczasem teraz mamy do czynienia z prostokątem. Czy taka konstrukcja może być przydatna oraz praktyczna? Jak najbardziej! Taki, a nie inny kształt stanowi przede wszystkim świetną ochronę przed światłem słonecznym, bowiem głównie do takich zadań wybiera się parasol prostokątny. Nie oznacza to oczywiście jednak, iż nie może on nas chronić przed deszczem – takie konstrukcje posiadają specyficzne zagięcia, które umożliwiają szybkie oczyszczanie się z deszczu i bardzo dobry poziom ochrony przed zmoknięciem. Dzięki temu możemy na przykład siedzieć na balkonie czy przy stole w ogrodzie bez obawy, że zaraz mokniemy – nasz parasol bez wątpienia nas przed tym ochroni.

Parasol prostokątny 2×3 – ile może kosztować?

Skoro omówiliśmy już właściwości parasolu prostokątnego oraz sposób jego konstrukcji, możemy zabrać się za kupno tego przyrządu, nieprawdaż? Zanim jednak ruszymy na zakupy, warto pochylić się nad ceną, jaką będziemy musieli mniej więcej wydać na taki parasol. Ile więc może on nas kosztować? Wszystko zależy od modelu, jaki wybierzemy. Najtańsze parasole prostokątne 2×3 będziemy mogli bez większego problemu znaleźć jakiś model już za około 500 złotych. Jeżeli jednak chcemy zainwestować w parasol na lata, cena może jednak zawierać już w sobie nawet cztery cyfry.