kulki magnetyczne

Kulki magnetyczne jako pomoc naukowa

Kulki magnetyczne to niepodważalnie niezastąpione narzędzie do usprawnienia swojej nauki. Swoje zastosowanie odnajdują na lekcji matematyki, a zwłaszcza przy dziale geometrycznym. Zestawy kulek składają się z wielu małych elementów, a więc możliwości jest wiele. Jest to ułatwienie podczas poznawania technik obliczania pól figur lub różnic między figurami przestrzennymi. Dzięki kulkom magnetycznym rysunki techniczne mogą nabrać wymiaru 3D.

Kulki magnetyczne w szkole

Kompaktowy rozmiar kulek oraz pudełko, do których są pakowane, pozwala na ich wygodne przenoszenie w plecaku. To lekki i dyskretny przybór, który może ułatwić nam radzenie sobie z tym trudnym przedmiotem jakim jest matematyka.

Na geografii posłużą do wskazywania miejsc na mapie, bez konieczności niszczenia igłami plansz. Magnesem można poruszać się po mapie, jeśli po drugiej stronie także umieścimy jedną kulkę magnetyczną. To samo tyczy się cienkich plansz, przez które będzie działała siła magnetyczna. To rozwiązanie, które pozwoli zadbać o trwałość naszych pomocy naukowych. Po skończonej nauce magnesy wystarczy zwyczajnie odczepić, nie trzeba korzystać w markerów, których nie da się zmyć.

Z kulek magnetycznych układa się tylko figury geometryczne?

Choć kulki magnetyczne najlepiej sprawdzają się do układania figur przestrzennych, geometrycznych, ponieważ oddziałują na siebie samoistnie, przy dużej dozie cierpliwości, sporym zasobie czasowym oraz największym zapasem kulek magnetycznych, możemy układać to, na co pozwoli nam wyobraźnia.

Czym więcej kulek, tym więcej możliwości, a więc jeśli kupujemy je, by tworzyć, rozwijać wyobraźnie i pobudzać kreatywność, warto zaopatrzyć się w większy zestaw kulek. Takie gadżety występują w kilku wariantach kolorystycznych, a więc tworzone przez nas kreacje, mogą stać się jeszcze bardziej realistyczne. Z kulek magnetycznych da się ułożyć wszystko, począwszy od prostych sześcianów, przez zwierzęta, po statki kosmiczne i zamki z wieżami. Mimo, że są to miniaturowe konstrukcje, mogą być bardzo efektowne.

Kulki magnetyczne – zabawka dla ambitnych dorosłych

W każdym wieku należy zmuszać szare komórki do kreatywnego myślenia. Kulki magnetyczne dają możliwość pobudzania wyobraźni nawet u najstarszych użytkowników. By ułożyć konstrukcje z tak małych elementów, trzeba się mocno skupić i zmotywować. Jest to nie tylko praca manualna, ale także umysłowa. Może to zastąpić rozwiązywanie krzyżówek lub sudoku.