kulki magnetyczne

Kulki magnetyczne – jak to działa?

Kulki magnetyczne to najmocniejsze, okrągłe magnesy, które są sprzedawane w zestawach. Dzięki swojej silnej mocy przyciągania, można układać z nich przeróżne konstrukcje. Czym większy zestaw – tym więcej kuleczek – tym więcej zabawy! Różowe, czarne, a może wielokolorowe? Ten gadżet każdy znajdzie w wersji odpowiedniej dla siebie.

O wariantach kolorystycznych oraz wielkości zestawów można dowiedzieć się ze strony: https://promagnesy.com/kategoria-produktu/neocube-kulki-magnetyczne/.

Do czego służą kulki magnetyczne?

Jest to nietuzinkowa i rzadko spotykana forma relaksu. Kulki magnetyczne dają możliwość układania kształtów, zmuszają do logicznego myślenia w trakcie układania konstrukcji figur przestrzennych oraz zajmują dłonie osób, które w stresie potrzebują wykonywać drobne czynności manualne. Małe elementy pozwalają w pełni skoncentrować się na zadaniu, a więc relaksujemy przy tym umysł. Pozwalają zapomnieć o codziennych troskach, dlatego jest to wybór osób, które na co dzień walczą ze stresem.

Jest to doskonała alternatywa dla osób, które walczą z nerwicami natręctw. Dzięki kulkom magnetycznym użytkownicy są w stanie w pełni wyeliminować np. zwyczaj obgryzania paznokci lub skubania skórek. Mała i kompaktowa forma kulek sprawia, że można wszędzie je ze sobą zabrać. Są bardzo dyskretne, a więc nie zwrócą uwagi innych, jeśli będziemy potrzebować czegoś, co zajmie nasze ręce.

Czy kulki magnetyczne są dla dzieci?

Ze względu na to, że są to drobne elementy, nie zaleca się wręczać ich małym dzieciom. Dla nieco starszych jak najbardziej jest to doskonały gadżet, by rozwijać wyobraźnie przestrzenną lub uczyć się o figurach i kształtach. Kulki magnetyczne występują także w wersjach kolorowych, a więc spodobają się młodszym konsumentom. Pomagają kształtować kreatywność u najmłodszych. Ich eleganckie wykończenie sprawia, że po użyciu mogą stać się stylowym elementem wystroju, np. na biurku zarówno dzieci, jak i dorosłych. Pakowane w małe pudełko, które umożliwia zabierania kulek ze sobą z domu, bez ryzyka zgubienia.

Kulki magnetyczne mogą posłużyć jako pomoc w nauce, zwłaszcza na geografii lub historii, gdzie często korzystamy z map. Dzięki kulkom możemy zaznaczać na mapie (lub innych papierowych planszach) istotne informacje lub miejsca, pozwalając mapie na pozostanie nienaruszoną. Kulki magnetyczne eliminują konieczność niszczenia przyborów igłami lub permanentnymi markerami. Dzięki nim, wszelkie pomoce naukowe będą mogły służyć o wiele dłużej. Tym gadżetem można poruszać się po planszach, a po skończonej prezentacji po prostu odczepić.

Z kulek magnetycznych należy korzystać odpowiedzialnie. Należy być ostrożnym podczas korzystania z tego gadżetu w obecności małych dzieci lub zwierząt. Przypadkowe połknięcie kulek magnetycznych może być bardzo niebezpieczne i wymagać natychmiastowej pomocy medycznej. Nie należy zostawiać ich w zasięgu dzieci lub osób, które mogą nie zdawać sobie sprawy z potencjalnych zagrożeń. O mocnej sile przyciągania magnesów należy informować wszystkich, którym wręczamy taki gadżet.

Wiele zastosowań kulek magnetycznych

Kulki neodymowe łączą się z łatwością, umożliwiając tworzenie prostych, symetrycznych kształtów, wymyślając wiele złożonych kreacji. Mając wystarczająco dużo zestawów można tworzyć coraz większe konstrukcje, maszyny, zwierzęta – ogranicza nas tylko wyobraźnia. Jest to zabawa dla osób o dużej cierpliwości lub tych, którzy chcą jej pokłady dopiero w sobie odnaleźć.

Na tę czynność można poświęcać bardzo dużo czasu. Konstruowanie skomplikowanych figur i kształtów można łatwo łączyć z wykonywaniem innych czynności, np. nauki lub oglądania filmu. Zobaczysz, że Twoje dłonie bezwiednie będą sięgały po taką zabawkę.

Kulki magnetyczne neodymowe, choć są wielkości małego groszku, posiadają bardzo dużą siłę przyciągania. Zostały zaprojektowane tak, by łatwo się ze sobą łączyć i elastycznie dopasowywać do pozostałych elementów. Będziesz pod wrażeniem ich wytrzymałości i tego, jak dobrze kulki trzymają się siebie nawzajem.

Co z nich ułożysz?