optyk Grodzisk Mazowiecki

Właśnie dlatego powinieneś zacząć dbać o swój wzrok – optyk Grodzisk Mazowiecki

Zmysł wzroku to niepodważalnie jedna z najważniejszych zdolności naszego organizmu. Dzięki niemu jesteśmy w stanie rejestrować obraz z różnych odległości i zdobywać informacje o otoczeniu. Dobry wzrok i zdrowe oczy, które systematycznie badamy, pomagają w wykonywaniu codziennych czynności i dbać o nasze bezpieczeństwo.

Ze strony internetowej http://optykbayer.pl/ można dowiedzieć się, w jaki sposób optyk dobiera okulary, abyśmy w pełni mogli korzystać z naszego wzroku.

Kiedy zdecydować się na okulary?

Decyzję o zgłoszeniu się do optyka w celu dobrania odpowiednich szkieł zazwyczaj motywuje dyskomfort, który zaczynamy odczuwać w ciągu dnia. Wzrok szybko się męczy, obraz staje się mniej ostry, boli nas głowa a czytanie staje się szybko męczące. Niezależnie od tego, czy mamy stwierdzoną wadę wzroku czy nie, warto pomyśleć o takiej ochronie, szczególnie, jeśli spędzamy długie godziny przy komputerze lub przed ekranem telewizora. Zdalna nauka lub praca w znacznym stopniu przyczynia się do pogarszania wzroku, jeśli nie dbamy o niego w odpowiedni sposób – nie zachowujemy odpowiedniej odległości od monitora, nie robimy sobie przerw lub czas pracy jest długi.

O okularach powinny pomyśleć osoby po 45 roku życia. Po tym okresie wzrok zaczyna się pogarszać, a takie osoby potrzebują odpowiednich szkieł by czytać drobny druk. Jest to odciążenie i ulga dla oczu podczas spędzania wieczoru z ulubioną książką. Niekiedy można spotkać się z tezą, która mówi, że okulary do czytania pogarszają wzrok. Jest to błędne stwierdzenie, ponieważ to niewłaściwie dobrane okulary mogą mieć trwały wpływ na nasz wzrok, jednak jest to rzadko spotykane. Na takie skutki najbardziej są narażone dzieci – jeśli ich okulary zostaną dobrane niestarannie, może to skutkować pogorszeniem wizji. Zatem ważne jest wybieranie wykwalifikowanych specjalistów, którzy pomogą dobrać nam okulary.

Jak dbać o wzrok na co dzień?

W trosce o swój wzrok, do swojej codziennej rutyny powinniśmy wprowadzić kilka niewielkich zmian, dzięki którym odciążymy nasze oczy w ciągu dnia. Istnieje wiele błędów, które popełniamy każdego dnia, skutkujących szybkim męczeniem się oczu i pogarszaniu się wzroku. Oto co powinieneś wprowadzić w życie, by Twój wzrok się nie pogarszał:

  • Podczas nauki, czytania książki lub wykonywania jakiejkolwiek czynności angażującej Twoje oczy, zadbaj o odpowiednie oświetlenie. Gdy będzie za ciemno, wzrok będzie się dużo bardziej wytężał, a tym samym dużo szybciej męczył.
  • Jeśli dużo czytasz lub pracujesz przy komputerze, udaj się do optyka, opowiedz o swojej rutynie i kłopotach jakie stwarza dla Twoich oczu. Specjaliści przeprowadzą odpowiednie badania i dobiorą idealne szkła, dzięki którym Twoje oczy nie będą się męczyć, a wzrok nie będzie się pogarszał.
  • W momencie, w którym oczy zaczynają piec lub zauważasz ich zaczerwienienie, nie zmuszaj się do dalszej pracy. Powinieneś co jakiś czas wyglądać za okno lub przenosić wzrok z monitora na oddalony przedmiot. Odpręża to oczy, a powtarzane regularnie pomoże kompletnie wyeliminować ich męczenie.
  • Przyjacielem dla suchych oczu są krople z kwasem hialuronowym, które natychmiast nawilżają rogówkę i wytwarzają pewnego rodzaju barierę ochronną.
  • Ważne jest dobre wysypianie. Sen to czas na regenerowanie sił także dla oczu. Zmęczone oczy po przebudzeniu nie będą w stanie spełniać swojej funkcji prawidłowo, jeśli nie otrzymają odpowiedniej dawki odpoczynku.
  • Jeśli nie pijesz wystarczającej ilości wody, Twoje oczy są bardziej narażone na odwodnienie. Spowoduje to opuchnięcie, suchość i zaczerwienienie oczu. Postaraj się mieć zawsze pod ręką szklankę z wodą.
  • Tak jak powinieneś zwracać uwagę na spożycie wody, powinieneś uważać na jedzenie. Zła dieta szkodzi twoim oczom. Pokarmy, które dobrze działają na oczy to warzywa liściaste, jajka, orzechy i owoce morza. Jeśli możesz, wprowadź je na stałe do swojej diety.
  • Nie pocieraj oczu! Może wydawać się to nieszkodliwym nawykiem, ale w rzeczywistości może prowadzić do problemów z oczami. Zbyt częste pocieranie oczu może spowodować pogorszenie krótkowzroczności i jaskry, które bezpośrednio wpływają na wzrok.