Jakie sprawy załatwisz w kancelarii notarialnej

Jakie sprawy załatwisz w kancelarii notarialnej?

Chcesz sporządzić testament? Przeprowadzić transakcję dotyczącą sprzedaży, kupna lub podziału nieruchomości? A może masz do rozwiązania trudne zagadnienia z zakresu prawa rodzinnego i alimentów? W takich sytuacjach potrzebujesz wsparcia notariusza. Otrzymasz je w kancelarii notarialnej w Katowicach.

Transakcje dotyczące nieruchomości

Wszystkie transakcje dotyczące sprzedaży, kupna czy podziału nieruchomości powinny odbywać się zgodnie z literą prawa. Tylko wtedy nabierają mocy. Dla każdej ze stron transakcji istotne jest ochrona swoich interesów, a oprócz bezpieczeństwa liczy się także szybkość całego procesu. Pod okiem doświadczonego notariusza masz szansę z powodzeniem przeprowadzić sprzedaż, zamianę, kupno, zniesienie i ustanowienie współwłasności, podział nieruchomości czy ustanawianie ograniczonych praw rzeczowych na nieruchomości.

Sprawy spadkowe i testamenty

Współpraca z kancelarią notarialną z Katowic często dotyczy także spraw spadkowych. Gdy zatroszczysz się o podział majątku za życia, to pod jego okiem sporządzisz testament, który będzie miał pierwszeństwo przed dziedziczeniem ustawowym. Dla wielu osób jest to bardzo ważne, dlatego też powinni zadbać o wszystkie aspekty prawno-podatkowe z tym związane.

U notariusz sporządzisz testament zwykły, z zapisem windykacyjnym, wydziedziczysz członka rodziny lub wykonasz darowiznę.

Zagadnienia z prawa rodzinnego i alimentów

Sprawy rodzinne, szczególnie te związane z ustanowieniem opieki nad dziećmi, wysokością alimentów i ich rzetelnym regulowaniem zawsze wzbudzają wiele emocji. Aby w jak najbardziej przejrzysty sposób zadbać o stabilność finansową swojej rodziny, możesz zgłosić się do notariusza. Sporządza on umowy majątkowe małżeńskie w takim zakresie jak rozdzielność, rozdzielność z wyrównaniem dorobków, rozszerzenie i ograniczenie wspólności majątkowej oraz pomaga w ugodach alimentacyjnych.

Są jeszcze inne powody, dla których będziesz musiał odwiedzić notariusza. Dotyczy to umów deweloperskich, funkcjonowania wspólnot i spółdzielni mieszkaniowych, poświadczania podpisów i dokumentów oraz wielu innych.