kancelaria adwokacka Warszawa

Kancelaria adwokacka z Warszawy – co może dla ciebie zrobić?

W kancelarii adwokackiej pracują specjaliści, którzy przepisy prawa znają jak własną kieszeń. Pomagają wszystkim, którzy gubią się w ich zapisach i potrzebują wsparcia prawnego w różnych dziedzinach. W jakim zakresie możemy liczyć na pomoc?

Każdemu z nas może zdarzyć się konieczność uczestniczenia w rozprawie sądowej – wystarczy ku temu okoliczność dotycząca sprawy spadkowej w rodzinie, konfliktu z pracodawcą lub rozwodu. W takich sytuacjach kancelaria adwokacka w Warszawie może okazać się profesjonalnym wsparciem, by obronną ręką przejść przez ten nieprzyjemny proces. Pomoc możemy znaleźć chociażby tutaj: https://adwokat-jhs.pl/

Kim jest adwokat i w jakich sprawach może pomóc?

Pamiętajmy, że każdy adwokat jest prawnikiem, ale nie każdy prawnik jest adwokatem. Kancelaria adwokacka może zatrudniać adwokatów, czyli osoby, które ukończyły studia prawnicze oraz aplikację adwokacką, a następnie zdały egzamin zawodowy przygotowany przez Ministerstwo Sprawiedliwości i zostali wpisani na listę adwokatów.

Zadania adwokatów

Najważniejszymi zadaniami kancelarii adwokackiej są profesjonalne doradzanie klientom w kwestiach prawnych i pomoc w zakresie prawa spadkowego, rodzinnego, opiekuńczego, handlowego, prawa pracy, karnego czy upadłościowego. To naprawdę szerokie spektrum wiedzy, jakim powinien dysponować adwokat i bardzo często zdarza się, że adwokaci doradzają w wybranej przez siebie wąskiej specjalizacji. To pozwala im zawsze być perfekcyjnie przygotowanym w tak dobrze znanej przez siebie gałęzi prawa. Kancelaria adwokacka może pomóc Ci:

  • w sprawach spadkowych dotyczących jego nabycia lub zabezpieczenia;
  • w wydziedziczeniu osób mających uprawnienia z mocy ustawy do nabycia spadku,
  • w przygotowaniu wszelkich pism potrzebnych do rozprawy sądowej oraz wniosków dowodowych;
  • w zakresie spraw rodzinnych: rozwodu, separacji, alimentów oraz w kwestiach dotyczących opieki nad dziećmi;
  • w sprawach dotyczących odszkodowania lub naprawienia szkód.

Kancelaria adwokacka może także wyznaczyć adwokata, który będzie:

  • reprezentował klienta w sądzie podczas rozprawy (zarówno w sprawach karnych, jak i cywilnych) – to jednocześnie dla klienta mniejszy stres podczas wizyty w sądzie,
  • dbał o stworzenie i dostarczenie do sądu pism procesowych oraz wniosków dowodowych, prowadził mediacje pomiędzy skłóconymi stronami konfliktu – to najczęściej ma miejsce podczas spraw rozwodowych i kancelaria adwokacka jest wówczas źródłem głosu rozsądku przy tak emocjonalnych tematach między zwaśnionymi małżonkami,
  • tworzyć na potrzeby swojego klienta akty oskarżenia, apelacje i kasacje karne;
  • współpracować z firmą klienta, opiniując dla niego umowy handlowe oraz przygotowywać dokumentację firmy.

Kancelaria adwokacka ma jeszcze większe kompetencje

Wymienione wyżej obszary, w jakich kancelaria adwokacka np. z Warszawy może nieść pomoc swoim klientom, to oczywiście nie wszystkie zagadnienia, którymi adwokaci się zajmują. Aby upewnić się, czy dana kancelaria zajmuje się interesującymi Cię zagadnieniami, skontaktuj się z nią bezpośrednio i przedstaw swój problem. Profesjonalna kancelaria adwokacka indywidualnie pojedzie do twojej sprawy, gwarantując pełną poufność oraz udzieli rzetelnych informacji.

Oczywiście pomoc ze strony adwokata nie jest bezpłatna, ważne więc, aby na pierwszym spotkaniu ustalić jasno obowiązujące w kancelarii wynagrodzenie dla danego prawnika oraz zakres jego działań, których od niego oczekujemy. Warto jednak pamiętać, że w wielu trudnych sytuacjach pomoc kancelarii adwokackiej jest nieoceniona i z pewnością będzie to dobra inwestycja na spokojną przyszłość.