tuleje poliuretanowe

Trwałe tuleje poliuretanowe w samochodach terenowych i nie tylko

Tuleje poliuretanowe znane są ze swojej trwałości oraz z tego, że korzystać z nich można przez bardzo długi czas. Sprawia to, że znalazły zastosowanie w wielu branżach i sektorach gospodarki, zastępując mniej wytrzymałe produkty gumowe. Stworzone są  z poliuretanu, który łączy w sobie jednostki organiczne różnego typu. Dzięki temu jest to produkt o rozmaitych właściwościach, możliwy do wykorzystywania nawet w warunkach wymagających bardzo charakterystycznej specyfikacji technicznej.

Właściwości tulei poliuretanowych

Jakie właściwości mają tuleje poliuretanowe? Przede wszystkim są to elementy amortyzujące, które są odporne na wszelkie uszkodzenia mechaniczne oraz czynniki zewnętrzne. Wraz z drgaczami wykonanymi z poliuretanu, czy amortyzatorami, silentblokami oraz sprężynami, stanowią elementy gotowe znieść zmienne warunki atmosferyczne, a także działanie tłuszczów, olejów, a nawet określonych rozpuszczalników oraz kwasów.

Elastomery poliuretanowe, z których wykonywane są tuleje poliuretanowe, są również odporne na ścieranie, pękanie, wszelkie obciążenia dynamiczne oraz wstrząsy. Wszystko to sprawia, że produkty z tej grupy wykorzystywane są w wielu branżach technologicznych, m.in. w przemyśle maszynowym, górnictwie czy transporcie. Na rynku dostępnych jest ich wiele rodzajów w różnorodnych rozmiarach, więc łatwo dostosowuje się je do konkretnej aplikacji czy systemu, w którym mają spełniać swoje zadanie.

Zastosowanie tulei poliuretanowych

Tuleje poliuretanowe stosowane są w wyżej wymienionych branżach, ale szczególnie często kojarzone są z sektorem motoryzacyjnym i słusznie. Jest to produkt, który coraz częściej zastępuje swoje gumowe odpowiedniki, bo jest o wiele trwalszy. Szczególną popularność zdobył w ostatnim czasie wśród właścicieli samochodów terenowych oraz pojazdów sportowych.

Ma to związek z faktem, że tuleje poliuretanowe mają za zadanie tłumić drgania zawieszenia i odpowiadać za właściwe położenie karoserii. Dzięki swojej wytrzymałości gwarantują sztywność pojazdu oraz poprawiają precyzję jego prowadzenia, co w tego typu autach jest kwestią o wiele istotniejszą, niż wygoda i komfort przejazdu.

Tuleje poliuretanowe to produkty pełniące bardzo ważne funkcje, a od ich niezawodności zależeć może prawidłowe funkcjonowanie całego układu. Kupując je, warto więc korzystać wyłącznie z ofert doświadczonych specjalistów, którzy pozycją na rynku i opiniami zadowolonych klientów udowadniają wysoką jakość swoich produktów i profesjonalne, indywidualne podejście do każdej transakcji.