Wideokonferencje dla firm – poznaj rozwiązanie, zanim z niego skorzystasz

Systemy służące do obsługi wideokonferencji dla firm, będą sprawdzać się w różnych przedsiębiorstwach. Będą one nadawać się do różnego rodzaju spotkań wewnętrznych, zewnętrznych, a także do wideokonferencji online. System z pewnością spisze się w takich branżach, jak np. Prawo, medycyna, finanse, czy też edukacja.

Istnieje długa list branż, gdzie wideokonferencja okaże się dobrym rozwiązaniem. Wiele warunkują tu oczywiści indywidualne potrzeby, relacje z klientami oraz oferowane usługi. Tak naprawdę, w każdym przedsiębiorstwie odnajdzie się taka rola, w której spełni się system wideokonferencji. Można się jednak zastanowić, jak będzie on mógł wesprzeć firmę, usprawnić jej pracę oraz zmniejszyć koszty.

Organizacja pracy zdalnej w firmie

Zwłaszcza te dedykowane systemy wideokonferencyjne, bogate są w wiele funkcji, które doskonale nadają się do organizacji pracy zdalnej. Co więcej, wcale nie musimy posiadać biznesu online, ani też wielkiej korporacji, aby móc korzystać z oprogramowania. Bez względu na to, czy zależy nam na całkowitej pracy zdalnej zatrudnionych, czy też na pełnym funkcjonowaniu firmy w sieci – systemy do wideokonferencji to idealne okazja, aby poczynić oszczędności. To bowiem uniknięcie kosztów za biuro, meble, sprzęty, czy też dojazd do firmy. Dodatkowo, potencjalny pracownik pozytywnie odbiera firmę, która daje mu możliwość pracy zdalnej. Przekłada się to też na fakt, iż mogą pracować u nas specjaliści z różnych regionów. Pamiętajmy, że system ten będzie też odpowiedni dla komunikacji pomiędzy pracownikami w biurze, jeśli przebywają chwilowo w różnych lokalizacjach.

Biznesowe wideokonferencje oraz usługi online

Wideokonferencje okażą się też przydatne w przypadku działań firmy na zewnątrz. Pamiętajmy, że nie ma konieczności kontaktu twarzą w twarz, aby przedstawić klientowi ofertę. Wideokonferencja to forma kontaktu, która zyskuje na popularności, a szczególnie wtedy, gdy firma część klientów pozyskuje z innych miast, a nawet państw.

Dzięki systemowi do wideokonferencji, możliwe jest oferowanie usług online, a nawet pełne przeniesienie aktywności specjalisty do internetu. Dziś korzystamy przecież z rozmów tą metodą z psychologiem, terapeutą, a także z lekcji językowych online. System pozwala przenieść biznes zupełnie do świata online, a przy tym stworzyć zupełnie nowe usługi bądź działalność. Co bardzo ważne, a wręcz kluczowe – oprogramowanie, musi być stabilne.

Co niesie za sobą własny system do wideokonferencji?

Mając na uwadze istotę bezpieczeństwa przekazywanych informacji, wideokonferencje muszą być realizowane na systemie, który jest odpowiednio sprawdzony. Własna platforma do prezentowania oferty klientowi sprawia, że marka jest lepiej postrzegana. Dla potencjalnego klienta to znak, że firma nie oszczędza na innowacyjnych i nowoczesnych rozwiązaniach, a to z pewnością dodaje prestiżu.

Wideokonferencja wymaga stabilnego połączenia, gdyż częste rozłączanie się uczestników i ponowne inicjowanie rozmowy może być bardzo uciążliwe. Rynek obfituje w różne narzędzia, które pozwalają na zorganizowanie wideokonferencji, natomiast często brakuje im stabilności, a przy tym nie zapewniają pełnej poufności, jak rozwiązania w pełni dedykowane.

Programy darmowe zwykle dostępne są w wersji niepełnej, a zatem widnieją tam pewnie ograniczenia, przez które funkcjonowanie jest dość niewygodne. Trudno na nich opierać działanie swej firmy, a dodatkowo będzie to wyglądać mało profesjonalnie w oczach klienta. Ponadto, bardzo ciężko wówczas przewidzieć finalnego koszty użytkowania. Tylko swój własny system daje gwarancje jakości i świadczy o profesjonalizmie. Platforma tego typu pozwala nam, aby dostosować wszystko do wymagań oraz potrzeb przedsiębiorstwa. Mowa tu m.in. O szacie graficznej, rozwiązaniach niestandardowych, a także możliwości rozbudowy dosłownie w każdej chwili.

Systemy dedykowane do wideokonferencji oferują użytkownikom sporo funkcji dodatkowych. Podczas szkolenia, można dokonywać nagrania na żywo, a to okaże się dobrym rozwiązaniem w przypadku tutoriali. Część systemów zaprogramowana jest w taki sposób, by w trakcie trwania istotnych spotkań w biurze, kamery mogły śledzić oraz pokazywać automatycznie uczestnikom rozmowy sylwetkę osoby, która aktualnie wypowiada się na forum, w trakcie spotkania w sali konferencyjnej.