Jak wygląda pozyskiwanie funduszy unijnych – Katowice

Fundusze unijne to świetny sposób na pozyskanie środków, które pomogą w rozwoju swojej działalności gospodarczej. Podobnie jednak jak z innymi sprawami, które wymagają sporej ilości papierologii mogą one czasem nas przerosnąć. Dlatego powstały firmy, które specjalizują się w obsłudze pozyskiwania funduszy unijnych, dzięki którym można być spokojnym o nie popełnienie żadnego błędu, który przekreśli nasze szanse na otrzymanie takiego dofinansowania, a także o prawidłowego jego rozliczenie.

Jak wygląda proces pozyskiwania funduszy unijnych – Katowice

Unia Europejska na celu ma wyrównanie poziomu rozwoju gospodarczego swoich państw członkowskich i w tym celu każdego roku na specjalne dotacje trafiają naprawdę ogromne sumy. Beneficjentem takich programów jest oczywiście również Polska, która dzięki takim funduszom dziś jest krajem zdecydowanie bardziej rozwiniętym niż w momencie wejścia do Unii. Za pomocą funduszy unijnych niesamowicie rozwinęła się infrastruktura w naszym kraju od dróg po komunikację miejską. Unia Europejska swoje środki przeznacza jednak również na firmy, gdyż to one stanowią motor napędowy gospodarki. Z tego powodu gdy interesuje nas pozyskiwanie funduszy unijnych Katowice to dobre miejsce na taki ruch.

Województwo śląskie sprzyja powstawaniu nowych przedsiębiorstw i jest jednym z bardziej rozwiniętych w całym kraju. Dodatkowo znajduje się tu wiele firm, które się wręcz specjalizują w pozyskiwaniu dotacji i dofinansowań dla przedsiębiorców, czy to tych państwowych bądź lokalnych, czy też właśnie pochodzących z funduszy unijnych, które mogą świetnie pomóc w początkowej fazie rozwoju firmy, a także i w kolejnych etapach.

Dobra firma taka jak Progress jest w stanie pomóc w każdym etapie otrzymywania dofinansowania oferując kompleksową obsługę. Sam start to oczywiście zdefiniowanie potrzeb przedsiębiorstwa. W ten sposób określa się na co takie fundusze będą potrzebne, ile taki projekt będzie kosztować i jaki będzie termin jego realizacji. Po takim audycie kompleksowa obsługa obejmuje właściwe przygotowanie wszystkich niezbędnych dokumentów oraz pomoc w ich złożeniu.

Samo pozyskiwanie funduszy unijnych w Katowicach to jedno, ważne jest jednak by nie popełnić błędu na etapie realizacji projektu, który takowymi jest dofinansowany. Na szczęście w skład kompleksowej obsługi wchodzi pomoc w realizacji projektu, tak by zachowane zostały wszystkie niezbędne dokumenty potwierdzające, że fundusze zostały wydane tak jak miało to miejsce w planach. Na sam koniec pozostaje jeszcze rozliczenie projektu, by udowodnić, że fundusze wykorzystaliśmy tylko na cele wskazane w dokumentacji.