producent materacy

Producent materacy z ofertą dla alergików – warto inwestować w modele antyalergiczne?

Miliony ludzi na całym świecie cierpią na różne alergie. Mało kto wie, że przyczyną alergii może być niskiej jakości materac? Może to zaostrzyć stany chorobowe, zwłaszcza jeśli nie wymienialiśmy go przez długi czas. Wybierając się na materacowe zakupy, warto wziąć pod uwagę materiał i wypełnienie. Renomowany producent materacy, w swojej ofercie będzie przedstawiał materace antyalergiczne, które zagwarantują spokojny sen wszystkim użytkownikom.

Materac antyalergiczny, hipoalergiczny i niealergiczny – istnieje różnica?

Gdy będziesz szukać idealnego materaca, prawdopodobnie usłyszysz kilka różnych terminów, które mogą Cię zmylić. Terminem antyalergiczne, niealergiczne i hipoalergiczne można określić zarówno materac, jak i pościel. Choć z pozoru wszystkie służą do zmniejszania alergii, istnieją pewne niewielkie różnice, o których powinieneś wiedzieć, zanim kupisz nowy materac:

  • niealergiczny oznacza to, że produkt nie wywoła reakcji alergicznej, ale wyzwalacze, takie jak roztocza, mogą nadal występować,
  • hipoalergiczny oznacza to, że istnieje mniejsze prawdopodobieństwo wystąpienia reakcji alergicznej. Bawełna organiczna jest naturalnie hipoalergiczna i bardziej oddychająca, co ogranicza wilgoć i wilgotne warunki, które uwielbiają roztocza,
  • antyalergiczny, czyli najczęściej spotykany, oznacza to, że składnik aktywny lub skład produktu ma na celu zapobieganie lub minimalizowanie reakcji alergicznej i pomaga zmniejszyć obecność roztoczy.

Producent materacy przedstawia zalety antyalergicznych materacy

  1. Chronią przed rozwojem alergii

Jeśli śpisz na zwyczajnym materacu, którego pokrowiec jest pełen bakterii, grzybów i roztoczy, alergeny dostają się do ciała i powodują alergie skórne. Materace antyalergiczne i hipoalergiczne nie pozwalają tym substancjom wnikać głębiej w powierzchnię, ponieważ są odporne na bakterie i roztocza.

  1. Ochrona przed roztoczami i bakteriami

Podstawową i najważniejszą cechą takiego materaca jest ochrona przed szkodliwymi grzybami, roztoczami i bakteriami.

  1. Bezpieczne dla dzieci i niemowląt

Dzieci i niemowlęta mają słaby układ odpornościowy. Dlatego są bardziej podatne na padanie ofiarą chorób i wczesne rozwijanie się alergii. Gdy dzieci są w domu, bardzo ważne jest, aby Twój materac i otoczenie były schludne.

  1. Ułatwiają dobry i zdrowy sen

Jeśli nie istnieje ryzyko wystąpienia objawów alergii lub problemów z oddychaniem podczas snu, będziesz mógł spać spokojnie i bez żadnych obaw. Materace antyalergiczne wyposażone są w oddychającą piankę, która jest jednym z najbardziej polecanych wypełnień materacy.