producent materacy

Producent materacy gwarantujący zdrowy sen – jaki powinien być idealny materac?

Odpowiednio dobrany materac ma kluczowe znaczenie dla zdrowia pleców. Szukanie idealnego materaca, powinno obejmować zwrócenie uwagi zarówno na podparcie, jak i – dopasowany do indywidualnych potrzeb użytkownika – poziom komfortu. Istnieje wiele czynników, które wpływają na ból pleców, jest to niewątpliwie pozycja w jakiej zwykłeś przesypiać noce, ale to materac ma największe znaczenie.

Na stronie jednego z producentów zawarto informacje dotyczące rodzajów materacy, a także ich wszystkich atutów: https://www.new-yorker.pl. Zapoznaj się z asortymentem i zastanów się, o co wołają Twoje plecy?

Który materac jest najlepszy?

Nie istnieje model, który wpisze się w oczekiwania każdego użytkownika. Istnieje jednak kilka kwestii, które warto wziąć pod uwagę podczas wizyty w sklepie. Dobry materac będzie delikatnie podtrzymywał całe ciało i utrzymywał kręgosłup w neutralnej pozycji – nieważne, czy leżysz na plecach, brzuchu czy na boku.

Powszechne (ale mylne) jest założenie, że im więcej zapłacisz, tym lepszy materac kupisz. Niestety wysoka cena nie zawsze gwarantuje wysoką jakość – a już na pewno nie gwarantuje, że materac będzie dla Ciebie wygodny. Sprawdź materiały i pozwól, aby Twoim przewodnikiem były osobiste preferencje. Przetestuj wszystkie modele jeśli to konieczne, ułóż się w swojej ulubionej pozycji i sprawdź, czy materac dobrze dostosowuje się do Twojego kształtu ciała, czy nie czujesz niewygodnego nacisku i czy jest wystarczająco twardy lub miękki. Zwróć uwagę na wysokość i długość materaca.

Roztocza lubią zadomawiać się na materacach i jest to główna przyczyna alergii. Materac o gęstszej strukturze pomaga alergikom uzyskać spokojniejszy sen. Jeśli należysz do tej grupy, zwróć uwagę na materiały oraz wypełnienie materaca. Model antyalergiczny pomoże zmagać się z alergią także w nocy, katar stanie się mniej dokuczliwy, będziesz mógł lepiej oddychać. Najczęściej stosowane komponenty w materacach antyalergicznych to wszelkiego rodzaju pianki wysokoelastyczne oraz lateks, które skutecznie ograniczają rozwój szkodliwych dla zdrowia mikroorganizmów.

Dlaczego zdrowy sen jest aż tak ważny?

Podczas gdy większość z nas myśli o śnie jako o czynności pasywnej, nasze mózgi nie są wcale nieaktywne w nocy. W rzeczywistości, nasze mózgi podejmują proces zwany konsolidacją, który jest procesem, w którym umiejętności i informacje są przenoszone do bardziej wydajnych i trwałych obszarów mózgu, innymi słowy – podczas snu skutecznie ćwiczymy to, czego uczyliśmy się w ciągu dnia. Sen pomaga również w syntezie nowych pomysłów, ponieważ informacje są zbierane w nocy i łączone z nowymi doświadczeniami, aby wymyślić zupełnie nowe koncepcje. Z tego powodu uzyskanie zdrowej ilości spokojnego snu na odpowiednim materacu jest kluczowe.

Dobry materac powinien wspierać Twój sen, a nie go psuć. Jeśli każdej nocy masz trudności ze snem lub budzisz się z bólem ciała, mogą to być oznaki, że czas kupić nowy materac. Budzenie się bardziej zmęczonym, niż przed położeniem się spać, źle wpływa na przebieg całego dnia. Jesteśmy rozdrażnieni, niewyspani i obolali – nie mamy siły ani ochoty na wykonywanie naszych obowiązków.

Oto co może wyrządzić naszemu samopoczuciu źle dobrany materac:

  • nie pozwala skupić się na codziennych czynnościach,
  • powoduje oszołomienie w ciągu dnia i częste ziewanie, co może niekorzystnie wpływać nawet na współpracowników lub członków rodziny,
  • wywołuje wahania nastrojów i rozdrażnienie,
  • zaostrza niepożądane stany psychiczne,
  • obniża wydajność.

Wzrost jakości snu może skutkować obniżonym poziomem stresu. Kiedy brakuje ci snu, twoje ciało wytwarza więcej hormonów stresu, co z kolei podnosi ciśnienie krwi – nie jest to idealne rozwiązanie, by czuć się spokojnym. Regularny, głęboki sen – wspierany dobrym materacem – pomaga utrzymać niskie ciśnienie krwi i zrelaksowany nastrój.