Orbea – rowery typu gravel

Wśród dostępnych na rynku typów rowerów jednym z najciekawszych są rowery typu gravel. Są to konstrukcje niesamowicie uniwersalne, które zapewniają odpowiednie walory jezdne na drogach każdego typu. Jeden z producentów rowerów gravel Orbea daje możliwość korzystania z nich również w Polsce i są to naprawdę świetne konstrukcje, które spełniają wymagania nawet najbardziej wybrednych rowerzystów

Skąd wywodzą się rowery typu gravel?

Rowery gravelowe pochodzą ze Stanów Zjednoczonych. Wynika to przede wszystkim z warunków w tym kraju, gdyż wiele dróg w poszczególnych stanach nie jest w żaden sposób utwardzone, przez co poruszanie się zwykłymi rowerami, czy też trenowanie za pomocą rowerów szosowych jest naprawdę uciążliwe. Dlatego powstały rowery typu gravel. Są one skonstruowane tak, by zapewniać jak najbardziej komfortowe warunki jazdy na każdej nawierzchni. Przy ich pomocy nie ma więc problemów przy poruszaniu się po lesie, czy szutrze, ale też i po asfalcie gdzie również sprawują się naprawdę dobrze.

Rowery typu gravel poznamy przede wszystkim po ich konstrukcji. O ile ta przypomina nieco tą znaną z rowerów szosowych, tak można znaleźć pewne różnice, które sprawiają, że na szutrze gravele nie mają sobie równych, a ponadto solidnie spisują się na asfalcie, jak i w nieco trudniejszym terenie. Po pierwsze opony są znacznie szersze niż w szosówkach. Koła są zazwyczaj 28-calowe, a szerokość opon wynosi od 35 milimetrów aż do 50 milimetrów. Modyfikacje wymagane do pomieszczenia szerszych opon sprawiają również, że dzięki temu tego typu rowery są bardziej stabilne. Umożliwiają one również na przyjęcie znacznie bardziej komfortowej pozycji.

Rowery gravel Orbea – jedne z najlepszych na rynku

Jednym z najlepszych wyborów w tej kategorii są rowery typu gravel Orbea. Marka ta pochodzi z Hiszpanii i może pochwalić się blisko 200-letnią historią. Orbea założona została w mieście Eibar, które mieści się w Kraju Basków, a aktualnie bazę znajdziemy w Mallabi również położonej w tym regionie Hiszpanii.

Rowery typu gravel od marki Orbea to jedne z najlepszych na rynku i są wręcz synonimem jakości. Dostępne są zarówno bardziej zaawansowane konstrukcje, które zadowolą najlepszych rowerzystów, jak i te przeznaczone dla początkującym, dzięki czemu przygody na gravelu będą mogli zacząć praktycznie wszyscy. Jest to bardzo kusząca propozycja, gdyż trenowanie z rowerem typu gravel jest niezwykle przyjemne i pozwala na nie martwienie się o to, czy tam gdzie jedziemy będą równe szosy, czy też ścieżki rowerowe.