Jak wygląda przyciemnianie tylnych lamp samochodowych?

Efekt przyciemnionych tylnych lamp samochodu zyskuje na coraz większej popularności. Dzięki niemu samochód nabiera nowego, sportowego charakteru bez ponoszenia większych nakładów finansowych. Ważne jednak, aby proces został odpowiednio przeprowadzony, a folia wykorzystana do przyciemnienia spełniała odpowiednie warunki. Jak więc prawidłowo przyciemnić tylne lampy samochodu?

Sposoby na przyciemnienie tylnych lamp

Przyciemnianie tylnych lamp samochodowych może przebiegać z wykorzystaniem dwóch sposobów. Różnice wynikają z samego produktu wykorzystanego do przyciemnienia. Mamy bowiem do wyboru:

  • folię w sprayu,

  • folię z PVC.

Obie metody przynoszą pozytywne rezultaty, znacznie częściej możemy jednak spotkać się z oklejaniem tylnych lamp samochodowych. Jak w tym przypadku przebiega proces przyciemniania? Warto zaznaczyć, że najlepszy efekt uzyskamy, powierzając to zadanie firmie specjalizującej się przyciemnianiem tylnych lamp. Wówczas nie tylko zyskujemy pewność, że całość będzie prezentować się profesjonalnie, ale również że okleina będzie trwała i odporna na uszkodzenia mechaniczne.

Przyciemnienie tylnych lamp krok po kroku

Odpowiednie przeprowadzenie procesu przyciemniania lamp pozwala uzyskać trwały, spektakularny efekt. Folia nie tylko tworzy ciekawy efekt na naszym samochodzie, ale zabezpiecza powierzchnię lamp przed drobnymi uszkodzeniami.

Oczyszczenie i odtłuszczenie powierzchni

Zanim na powierzchni lampy znajdzie się folia przyciemniająca, musi zostać ona dokładnie wyczyszczona i odtłuszczona. Tylko wówczas folia dokładnie przyklei się do powierzchni. Na tym etapie należy zwrócić szczególną uwagę na krawędzie. Gdy zostaną pominięte, po pewnym czasie folia zacznie odchodzić od powierzchni.

Przygotowanie lampy do oklejenia folią

Aby podczas naklejania foli nie przyczepiła się do karoserii, należy odpowiednio przygotować powierzchnię wokół lampy. W tym celu wykorzystywana jest taśma maskująca. Na tak przygotowana tylną lampę samochodu rozpylany jest roztwór alkoholu izopropylowego.

Oklejenie tylnych lamp

Gdy z folii zostanie odklejone zabezpieczenie, strona z klejem jest dodatkowo zwilżania odpowiednim produktem. Tak przygotowana folia może zostać nałożona na powierzchnię lampy i ponowne zwilżona wykorzystanym wcześniej produktem. Spod folii usuwany jest alkohol. Wyciskanie alkoholu przebiega od środka na zewnątrz. Podczas tej czynności dodatkowo delikatnie rozciągana jest folia tak, by dopasować ją do kształtu lampy.

Wykończenie przyciemnionej lampy

Gdy folia odpowiednio przylega do lampy, przychodzi czas na podgrzewanie przy użyciu opalarki. Należy zwrócić wówczas szczególną uwagę na ranty. Gdy istnieje taka konieczność, nadmiar folii jest usuwany.