worki na ziemniaki

Raszlowe worki na ziemniaki oraz ich zalety

Raszlowe worki na ziemniaki mogą służyć również do przechowywania innej żywności, np. cebuli, orzechów lub czosnku. Zazwyczaj mają bardzo dużą pojemność i są bardzo wytrzymałe. Poniżej znajdziesz kilka informacji, jakie ich zalety sprawiają, że są bardzo często wykorzystywane w ogrodnictwie i rolnictwie.

Zalety raszlowych worków na ziemniaki

Tego typu worki zapewniają żywności świetną cyrkulację powietrza, co wpływa na dłuższą świeżość przechowywanych produktów, są odporne na uszkodzenia, korozję i zmiany warunków atmosferycznych. Worki na ziemniaki są wykonane z polietylenu, dzięki czemu są także odporne na promieniowanie UV i mogą być długo wystawione na słońce i wysokie temperatury – włókna na pewno nie stracą na jakości.

Ponadto raszlowe worki na ziemniaki są wytrzymałe na rozciąganie i rozerwanie. Są lżejsze od tekturowych opakowań i przez to tańsze w transporcie. Raszlowe worki na ziemniaki są też tańsze od worków z juty. Można je wielokrotnie używać, zmieniając ich zastosowanie wedle własnych potrzeb.

Raszlowe worki na ziemniaki są odporne na środki chemiczne, które mogą wywoływać korozję, a także na pleśń. Są bezpieczne dla kontaktu z żywnością, której nie zanieczyszczają, a konstrukcja worków na ziemniaki pozwala kontrolować wzrokiem ich zawartość.

Zastosowanie raszlowych worków na ziemniaki

Raszlowe worki świetnie sprawdzają się do przechowywania owoców i warzyw, takich jak: ziemniaki, kapusta lub marchew. Służą do pakowania świeżych warzyw i owoców przez hodowców, którzy dostarczają swoje plony. Worki na ziemniaki są odpowiednio zaprojektowane, by jak najdłużej utrzymywały świeżość zapakowanych produktów – dzięki swojej przewiewności oraz odporności na wilgoć. Występują na rynku w różnych rozmiarach i pojemnościach, co pozwala dopasować worki na ziemniaki do własnych potrzeb. Często także są dostępne w różnych kolorach, dzięki czemu można je posegregować w zależności od tego, co zamierzamy w nich przechowywać.