implanty zębowe Grodzisk Mazowiecki

Implanty zębowe – wszystko co warto wiedzieć

Na ten moment implantologia jest jedną z najdoskonalszych metod uzupełniania braków w uzębieniu. Skutecznie eliminują dyskomfort wynikający np. z noszenia protez ruchomych, ponadto są niezwykle trwałe. Warto zauważyć, że implanty zębowe grodzisk mazowiecki pozwalają wyzbyć się kompleksów i podnieść poczucie własnej wartości.

Szczegółowe fachowe informacje można znaleźć np. na stronie https://stomatologia-medikon.pl/implanty/

Czym są implanty zębowe?

Implanty zębowe pozwalają odtworzyć utracone przez nas zęby. Są fundamentami całej konstrukcji, ponieważ implanty zębowe grodzisk mazowiecki to śruby, które wszczepia się w miejsca brakujących zębów. Dopiero na takich implantach zębowych montowane są korony protetyczne, które stomatolog-chirurg dopasowuje pod względem kolorystycznym do pozostałego uzębienia.

Do wyboru mamy implanty zębowe oraz korony z kilku materiałów, które najczęściej dobiera dla nas stomatolog wykonujący zabieg. Aby dobrać odpowiedni materiał, lekarz bierze pod uwagę oczekiwania pacjenta, budowę anatomiczną kości, ogólny stan i strukturę jego uzębienia oraz budżet, który pacjent chciałby przeznaczyć na implanty zębowe.

Kiedy stosuje się implanty zębowe?

Implanty zębowe wykorzystywane są we wszystkich przypadkach, gdy pacjent utracił swoje naturalne uzębienie – mowa tu zarówno o pojedynczych zębach, jak i większej strukturze zgryzu. Gdy zabieg dotyczy braku więcej niż jednego zęba, mocowanych jest najczęściej kilka implantów zębowych, które są podstawą dla tzw. mostów.

Sytuacje, które mogą być przyczyną utraty naturalnych zębów i determinować zastosowanie implantów to m.in.:

  • zniszczenie zębów przez próchnicę,
  • paradontoza,
  • niewykształcone zawiązki zębowe,
  • brak uzębienia.

Bywa również, że tak inwazyjne leczenie nie jest konieczne i w przypadku tylko częściowych uszkodzeń zębów, można próbować je odbudować.

Rodzaje implantów zębowych

Istnieje kilka rodzajów implantów zębowych – są one dobierane przez stomatologa po uprzedniej konsultacji z pacjentem. Wśród dostępnych popularnych implantów zębowych występują te wykonane z tytanu. Ten materiał gwarantuje wysoką trwałość implantów, jednak pacjenci często zwracają uwagę na ich nieestetyczność. Wynika to najczęściej z faktu, że w przypadku osunięcia się dziąseł wokół implantów zębowych z tytanu, tytanowa część pozostaje widoczna dla otoczenia.

Alternatywnym wyborem są cyrkonowe implanty zębowe grodzisk mazowiecki. Uznawane są za jedne z najbardziej estetycznych rozwiązań, a ich struktura odporna jest na ścieranie. Ponadto charakteryzuje się świetnym wiązaniem z kością, odpornością na zmiany temperatury oraz kwaśne środowisko spożywanych pokarmów. Cyrkonowe implanty zębowe nie wpływają na zmianę smaku tego, co spożywamy, a dodatkowo – nie wchodzą w reakcję z innymi stomatologicznymi materiałami.

Co ważne, implanty zębowe grodzisk mazowiecki wykonane z tlenku cyrkonu wszczepiane są podczas jednej wizyty – pacjent wychodzi z gabinetu lekarskiego już z tymczasową koroną. Nie ma również żadnych przeciwwskazań zdrowotnych dla zastosowania takich implantów zębowych – mogą być bezpiecznie wszczepiane osobom z chorobami przewlekłymi lub uczuleniami. Ponadto takie implanty zębowe grodzisk mazowiecki mają kolor najbardziej zbliżonych do naturalnego koloru zębów pacjenta.

Implanty zębowe – Grodzisk Mazowiecki – jednofazowe i dwufazowe

Implanty zębowe można podzielić na dwa typy: dwufazowe i jednofazowe. Pierwsza faza dotyczy wszczepienia śruby w miejscu brakującego uzębienia, która ma zastąpić korzeń zębowy. Po okresie oczekiwania na zrośnięcie się implantu z tkankami naturalnej kości i dziąsła, przechodzi się do fazy drugiej, która polega na mocowaniu korony protetycznej na implancie zębowym.

Implanty zębowe grodzisk mazowiecki, które są jednofazowe, umożliwiają szybki montaż implantu wraz z koroną w trakcie praktycznie jednej wizyty w gabinecie lekarskim. Niestety nie u każdego pacjenta takie rozwiązanie jest możliwe, chociażby ze względu np. na ubytki kostne w jamie ustnej.