uszczelki silikonowe

Uszczelki silikonowe i ich wyjątkowe właściwości

Patrząc na całokształt urządzenia często zapominamy, jak wiele elementów zawiera się w danej konstrukcji. Nieważne, czy jest to skomplikowana maszyna, czy prosty sprzęt. Tak jest również z uszczelkami silikonowymi, bez których nie powstałyby chociażby okna czy lodówki. Warto poznać właściwości i zastosowania tych produktów.

Jeśli jesteś ciekaw, jak wygląda pełna oferta uszczelek silikonowych, zajrzyj na tę stronę: https://artsil.com/product/uszczelki-silikonowe/

Uszczelki silikonowe – dlaczego są tak wyjątkowe?

Silikon jako tworzywo jest nadzwyczajnie wytrzymały. Jego zdaniem jest wytrzymanie w ekstremalnych temperaturach, w niesprzyjających warunkach, takich jak wilgoć czy wystawienie na działania różnych chemikaliów. Podamy kilka konkretnych czynników, na jakie odporne są nasze wysokiej jakości uszczelki silikonowe.

Temperatury wahające się od -60°C do nawet 250°C lub powyżej 300°C w przypadku uszczelek w wybranych modelach – uszczelka przetrwa nagrzewanie przez promienie słoneczne czy nagrzewanie mechaniczne, a także da sobie radę zimą, kiedy panuje mróz. Oznacza to, że uszczelki silikonowe mogą być używane wewnątrz (nawet przy piecach), a także na zewnątrz.

Promieniowanie UV – uszczelkom z silikonu niestraszny jest ultrafiolet, nie parcieją, nie twardnieją ani nie odkształcają się nawet po długotrwałym kontakcie ze słońcem.

Mogą być wykonane w dowolnym kształcie i wielkości – posiadamy już szeroki wybór kształtów oraz wielkości uszczelek silikonowych, jednak, jeśli nie znajdziesz w naszej ofercie odpowiedniego wariantu, bez problemu wykonamy specjalnie dobrany do Twoich potrzeb produkt, tak, by pasował idealnie do swojego przeznaczenia. Gwarantujemy, że silikon, z jakiego tworzymy nasze uszczelki, jest wysoce odporny na odkształcenia, dlatego uszczelka pozostanie w wybranym przez Klienta formacie.

Para wodna – uszczelki i profile silikonowe naszego wyrobu są hydrofobowe, zatem nadają się do użytku w miejscu, gdzie jest stały kontakt z wodą i parą wodną. Uszczelki charakteryzują się zatem wysoką niezwilżalnością.

Ozon – w obecnych czasach ozonowanie to naturalny sposób na zadbanie o czystość i zachowanie reżimu sanitarnego, na szczęście uszczelnienia silikonowe, jakie oferujemy, są odporne również na działanie ozonu.

Pozostałe właściwości uszczelek silikonowych

Uszczelnienia silikonowe płaskie oraz okrągłe mogą być wykonane w dowolnym kolorze z palety RAL, co pozwoli Ci dobrać odpowiednią barwę do swojego sprzętu. Jest to aż 215 odcieni do wyboru, dzięki czemu każdy produkt będzie wyglądał profesjonalnie i estetycznie nawet z wymienianymi uszczelkami.

Silikon nadaje się także do kontaktu z żywnością, a przy tym nie absorbuje smaków ani zapachów. Do tego typu zleceń przewidziane są w naszym asortymencie uszczelki spożywcze.

Jakość w dobrej cenie – tanie uszczelki silikonowe

Produkujemy każdą uszczelkę z należytą starannością i poddajemy je wymagającym testom. Tworzywo, z jakiego wykonujemy swoje produkty, to mieszanka gumowa niemieckich i francuskich producentów, a co za tym idzie, nasze uszczelki silikonowe to pionierzy w kwestii jakości. W naszym wypadku świetna jakość idzie w parze z przystępną ceną, dlatego na rynku produktów uszczelniających jesteśmy cenieni także za niewygórowane ceny.

Wsparcie dla Klienta, czyli jak dobrać idealną uszczelkę silikonową?

Jeśli nie jesteś pewien, jakiego rodzaju uszczelnienie będzie dla Ciebie idealne, nie musisz szukać pomocy w internecie ani pytać znajomych o opinię. Jako fachowy zespół oferujemy także pomoc w doborze odpowiedniego rodzaju uszczelki, poświęcamy maksimum uwagi Klientowi oraz wykazujemy się ogromną cierpliwością i w prosty sposób przekazujemy potrzebne informacje. Dbamy o to, aby Twoja nowa uszczelka silikonowa spełniała swoje zadanie perfekcyjnie oraz abyś Ty był w pełni zadowolony z naszego sklepu.

Wybrane zastosowania uszczelek silikonowych

Tworzymy przede wszystkim dla przemysłów:

  • budowlanych,
  • spożywczych,
  • elektronicznych,
  • grzewczych,
  • chłodniczych,
  • winiarskich,
  • barwiarskich,

Nie trudno więc sobie wyobrazić, że uszczelki silikonowe przystosowane są do intensywnego użytkowania.