uszczelki silikonowe

Uszczelki silikonowe: uszczelnianie specjalistycznego sprzętu

Uszczelki z silikonu to nieodzowny element urządzeń i sprzętu o różnym przeznaczeniu. Na całe szczęście silikon to wszechstronny materiał, z którego łatwo wykonać uszczelki płaskie, okrągłe, a także oringi. Bez uszczelek nie mogłyby działać sprzęty używane w przemyśle, a nawet takie domowego użytku.

Uszczelki silikonowe na wymiar

Nasz sklep posiada szeroki wachlarz uszczelek silikonowych, do wyboru klienta pozostaje kolor, wielkość, kształt, grubość oraz twardość uszczelki. Dbamy o to, aby uszczelnienie Twojego urządzenia było naprawdę trwałe oraz solidne.

Uszczelki silikonowe – do czego są?

Praktycznie każdy choć raz miał do czynienia z przedmiotem, którego częścią jest uszczelka. W naszym asortymencie znajdują się uszczelki do słoików, a nawet do pieców, każda z nich jest odpowiednio przystosowana do tego, w jakich warunkach będzie użytkowana. Polecamy wybór uszczelek silikonowych do urządzeń i sprzętów specjalistycznych, związanych z ogrzewaniem, chłodniami, klimatyzacją, a także w przemyśle barwiarskim, winiarskim, spożywczym, a nawet budowlanym czy elektronicznym. Jak już wspomnieliśmy, dobieramy każdy parametr i wszelkie właściwości przygotowywanych przez nas uszczelek specjalnie do przeznaczenia gotowego produktu.

Jakie warunki wytrzymują nasze uszczelki silikonowe?

Największym atutem silikonu jest jego termoodporność, a mianowicie wytrzymałość na pracę w temperaturach ujemnych oraz wysokich dodatnich. Prowadzimy sprzedaż uszczelek o wytrzymałości od -60°C do 250°C, a nawet do ponad 300°C (uszczelki wysokotemperaturowe). Naszych uszczelek silikonowych można więc bez obaw używać również na zewnątrz.

Jako tworzywo dość wdzięczne w utrzymaniu, silikon nie odkształca się, nie trzeba go także czyścić specjalnymi środkami. Nadaje się zatem do używania w środowisku oleistym, pełnym chemikaliów, pary wodnej czy ozonu. Niestraszne mu też promienie słońca (UV).

Do wyboru, do koloru – uszczelki i profile silikonowe pod kolor sprzętu

Dla lepszego efektu estetycznego możecie Państwo zdecydować się na dowolny kolor uszczelki silikonowej. Produkujemy uszczelki w każdym kolorze dostępnym w palecie RAL, czyli aż w 215 odcieniach.

Jak zamówić uszczelkę silikonową?

Aby kupić uszczelkę silikonową, wystarczy wybrać odpowiedni wzór spośród tysięcy gotowych wariantów. Jeśli żaden z wykonanych przez nas wcześniej wzorów nie odpowiada temu, jaki jest potrzeby, należy podać rysunek bądź wzór, a nasi fachowcy wykonają odpowiednie uszczelnienie. Przewidujemy także możliwość konsultacji z każdym Klientem, dlatego, jeśli nie są Państwo pewni wyboru, nie należy wahać się poprosić o pomoc.