Kosmetyki hotelowe – jak dobrze je dobrać?
Jeżeli chcesz utrzymać standard swojego hotelu na najwyższym poziomie, konieczne jest dobranie do pokojów dobrych kosmetyków. Są one niezwykle mile widziane przez gości, którzy po długiej podróży pragną się w końcu odprężyć. Należy jednak zadbać o to, by był one wysokiej jakości – dzięki temu zwiększasz swoje szanse na wystawienie po pobycie dobrej oceny twojemu apartamentowi.
Kosmetyki hotelowe – wybór ma znaczenie
Kosmetyki hotelowe wszystko-do-hotelu.pl są kupowane w dość małych opakowaniach, dlatego też możemy postawić na lepszą jakość wcale nie przepłacając. Oczywiście powinniśmy dobierać poziom kosmetyków w zależności od tego, jaki pod względem standardu i wygody jest nasz hotel. Nie ma potrzeby kupować najwyższej jakości kosmetyków, jeżeli na przykład prowadzimy hostel. Jeżeli jednak celujemy w wysoką klasę, oszczędzanie na takich środkach nie jest raczej mile widziane przez gości.
Na rynku znajduje się naprawdę wiele marek, które oferują kosmetyki przeznaczone pod wykorzystanie hotelowe. W ofercie możemy znaleźć preparaty przygotowane w pełni pod właśnie takie zastosowanie i w odpowiednich pod względem wielkości oraz bezpieczeństwa opakowaniach. Jest to naprawdę spore ułatwienie – kupujemy, czekamy na dostawę i wystawiamy kosmetyki w pokoju. Nic więcej tak naprawdę już nie musimy w takiej sytuacji robić.
Z pewnością warto rozważyć również kupowanie gotowych zestawów od konkretnego producenta? Dlaczego? Zakup większej ilości takich kompletów może nam zapewnić pewną zniżkę na produkty, a dodatkowo komplet produktów tej samej marki wygląda w łazience najzwyczajniej w świecie profesjonalnie i stylowo. Gdy gość zauważy, że wszystkie kosmetyki składają się w jedną kolekcję, będzie czuł się traktowany poważnie. Jeżeli zaś dobierzemy różne kosmetyki losowo od różnych marek, możemy wyjść na osobę, która w ogóle nie przykłada do tego elementu wagi.
Rodzaje kosmetyków hotelowych
Istnieje wiele rodzajów kosmetyków, które możemy umieścić w pokojach naszych gości. Kilka z nich to środki bez których nie obędzie się praktycznie żaden hotel. W tej grupie z pewnością możemy umieścić mydło i żel do mycia. Dopiero po zakupieniu tych dwóch kosmetyków możemy powoli rozbudowywać naszą gamę.
Następne w kolejce, oczywiście w zależności od naszej zamożności oraz standardu naszego hotelu, są wszystkie środki, które mogą być przez gości wykorzystane do mycia. Wśród nich są między innymi szampon, odżywka do włosów czy też balsam. Nie są to rzeczy, które uświadczymy w każdym miejscu, lecz ich obecność jest przez osoby korzystające z naszych usług niezwykle mile widziana. Ilość kosmetyków możemy też dostosować do długości pobytu klientów – w przypadku jednodniowego zameldowania nie warto stawiać większych fiolek.
Jeżeli nasz hotel stawia na najwyższą jakość, a także pewną gamę atrakcji, z pewnością można również postawić na kolejne rozszerzenia, szczególnie w przypadku dłuższych pobytów. Chodzi tu na przykład o waciki i patyczki kosmetyczne, piankę do golenia i balsam po goleniu czy czyściki do butów. Wiele zależy jednak od lokalizacji i głównej grupie gości, którą przyjmujemy. Możemy na podstawie na przykład ilości przyjazdów służbowych dobrać nasza ofertę pod potrzeby konkretnych klientów. To zdecydowanie wpłynie korzystnie na naszą reputację.
Drobiazgi robią różnicę
Wiele osób zajmujących się hotelarstwem niesłusznie traktuje temat kosmetyków po macoszemu. Klienci często jednak zwracają uwagę na niuanse, które dla włodarzy mogą być nieważne. Oczywiście można się uczyć na błędach, tylko po co mamy to robić, skoro ewentualne ryzyko wpadek w kwestiach kosmetyków możemy wyeliminować w przedbiegach?
Potraktowanie tematu kosmetyków hotelowych na poważnie przyniesie nam praktycznie same korzyści w dłuższej perspektywie bez specjalnego wzrostu wydatków. Możliwość nawiązania współpracy z marką kosmetyczną, wzrost zadowolenia gości, a także bardziej profesjonalny i estetyczny wygląd łazienek – to wszystko ma wpływ na renomę naszego hotelu. Dlaczego więc na tym oszczędzać, skoro tyle koniec końców możemy zyskać?