hydrofory

Hydrofory – dlaczego wybór dobrego urządzenia jest tak ważny?

Choć na co dzień nie zastanawiamy się nad znaczeniem dobrego hydrofora (zwłaszcza, że jest on dla nas niemal niewidoczny) to w praktyce pełni on bardzo ważną funkcję. Zadaniem pompy jest dostarczanie wody do budynku, dlatego tak istotne jest staranne wykonanie konstrukcji. Składa się ona z kilku części, wśród których najważniejsza jest pompa tłocząca, zbiornik oraz wyłącznik ciśnieniowy. Poznaj lepiej charakterystykę pomp hydroforowych.

Jak działa hydrofor?

Zastanawiałeś się kiedyś jak działają hydrofory? W hydroforze znajduje się zbiornik ciśnieniowy do połowy wypełniony wodą. W połowie jego powierzchnię zajmuje sprzężone powietrze. Kiedy woda jest pompowana ze studni, cysterny lub innego źródła, wówczas dochodzi do zwiększenia ciśnienia. System działa do momentu, w którym nie zostanie osiągnięta pożądaną wartość. Wtedy pompa przestaje pobierać wodę i za sprawą podniesionego ciśnienia odprowadza jej nadmiar do sieci wodociągowej. Odkręcenie podłączonego do sieci kranu powoduje obniżenie ciśnienia, a jego zakręcenie automatycznie uruchamia pompę i cały proces zaczyna się od początku.

Dlaczego ważne jest odpowiednie dobranie hydroforu?

Prawidłowo dobrany hydrofor gwarantuje osiągnięcie sukcesu w tworzeniu i eksploatowaniu sieci wodociągowych. Mając na uwadze warunki i przeznaczenie, a także specyfikę pompy, trzeba dobrać ją do indywidualnego projektu tak pod względem rozmiaru, jak i wydajności. Chodzi o to, aby zaspokoić potrzeby użytkowników. Punktem odniesienia jest tutaj szczytowe zużycie wody – to właśnie na tej podstawie ustala się, jaką efektywność powinna mieć zarówno pompa, jak i cała napędzana przez nią instalacja.

Wielkość zbiornika jest istotna nie tylko ze względu na codzienny komfort, ale też późniejszą eksploatację. Jeżeli zbiornik jest zbyt mały, to determinuje częste uruchamianie pompy, a nawet jej ciągłą pracę. Oczywiście ze względów ekonomicznych nie jest to zbyt opłacalne.

Charakterystyka nowoczesnych hydroforów

Nowoczesny hydrofor sprawi, że zapomnisz o wszystkich problemach związanych:

  • ze słabym ciśnieniem wody,
  • z nieekonomiczną pracą całej instalacji,
  • z wysokimi opłatami eksploatacyjnymi,
  • awariami pompy i innych podzespołów,
  • niestabilną pracą, przerwami w jej działaniu.

Z uwagi na powyższe warto potraktować pompę hydroforową jako wsparcie dla sieci domowych. Jest też nieoceniona przy wykonywaniu prac ogrodniczych, związanych z pielęgnacją zieleni i podlewaniem grządek. Przydaje się także do obsługiwania dodatkowego źródła wody, skąd ciecz jest czerpana do praco gospodarczych. Szeroki zakres zastosowań sprawia, że hydrofory znajdują szereg  zastosowań również w zakładach usługowych czy produkcyjnych.

Z jakich urządzeń korzystają zarządzający tymi obiektami? Przede wszystkim stawiają oni na rozwiązania nowoczesne i niezawodne, pozwalające na utrzymanie wysokiej wydajności i dobrego tempa prac na długi czas.

Dopasowanie hydroforu do potrzeb – duży wybór

Jak już wspomnieliśmy najlepiej działające hydrofory to takie, które pasują do danego miejsca, jego indywidualnego zapotrzebowania na wodę, jak również spełniają nowoczesne standardy jakości i bezpieczeństwa. Znalezienie idealnej konstrukcji nie jest trudne, bo dzisiaj wiele firm ma w swojej ofercie gotowe zestawy z pompami ssącymi i głębinowymi. Najważniejsze są trwałe materiały, które sprawdzą się nawet w najtrudniejszym środowisku (wilgoć). Dodatkową zaletą są kompaktowe rozmiary i niska waga, które pośrednio wpływają też na przebieg montaży oraz komfort eksploatacji.

Zakup hydroforów online

W poszukiwaniu dobrego hydroforu nie musisz ograniczać się wyłącznie do lokalnych dostawców. Wiele firm zajmujących się zaopatrzeniem w tego typu sprzętu realizuje też sprzedaż wysyłkową. Warto rozważyć taką opcję z uwagi na oszczędność czasu i pieniędzy, jak również możliwość uzyskania najbardziej zaawansowanych urządzeń. Oczywiście w zestawie jest instrukcja obsługi umożliwiająca prawidłowy montaż i karta gwarancyjna.