growbox

Growbox – namioty do uprawy wymagających roślin

Własne warzywa są smaczne i zdrowe. Ich uprawa daje wiele satysfakcji, zwłaszcza gdy ma się możliwość podania ich na stół w czasie wizyty gości lub poczęstowania ich domowymi przetworami. Niestety, niekiedy pogoda utrudnia zbiór obfitych plonów, pomimo zastosowania dobrych nawozów, regularnego podlewania i usuwania chwastów. Namioty do uprawy roślin Growbox rozwiązują problem przymrozków, niskiej wilgotności powietrza oraz nadmiaru słońca w upalne dni.

Jak działają namioty Growbox?

Namioty ogrodnicze Growbox działają podobnie jak szklarnie. Dzięki nim zabezpiecza się rośliny przed szkodliwym wpływem niekorzystnych czynników atmosferycznych. Namiot chroni przed nadmiarem słońca za sprawą poszycia z materiału odbijającego światło lub zatrzymującego je w pełni. Dzięki temu w Growboxie można uprawiać nawet pieczarki lub boczniaki. Ogrodnicy profesjonalni i amatorzy mogą również postawić na poszycie wodoodporne, niezbędne do uprawy roślin, które preferują suche podłoże i niższą wilgotność.

W namiotach Growbox możliwe jest uprawianie roślin wymagających ściśle określonych warunków. Wodoodporne dno oraz dodatkowe kanały wentylacyjne pozwalają osiągnąć optymalny poziom wilgotności powietrza i nie tylko. Namiot może również służyć do skutecznej ochrony przed przymrozkami, które w niektórych regionach Polski utrzymują się nawet do połowy maja.

Gdzie można korzystać z namiotów Growbox?

Atutem namiotów Growbox jest możliwość ich wykorzystania zarówno w gospodarstwach ogrodniczych, jak i w prywatnych ogrodach. Wielkość namiotu, jego typ, stopień wodoodporności i przepuszczalności promieni słonecznych sprawiają, że Growbox można bez trudu dopasować do charakteru uprawy i jej wielkości. W gospodarstwach ogrodniczych namioty przydadzą się między innymi do tworzenia rozsady. Dzięki optymalnym warunkom uprawy w namiocie szybko kiełkują nasiona, natomiast sadzonki silnie się ukorzeniają, co ułatwia ich przesadzenie do gleby.

W prywatnych ogrodach namioty Growbox przydają się do uprawy pomidorów, ziół i delikatnych kwiatów. Można również wykorzystywać je do rozmnażania roślin doniczkowych. Niewielkie rozmiary namiotu i jego estetyczny wygląd sprawiają, że miłośnicy ogrodnictwa ustawią go nawet w malutkim ogrodzie przy mieszkaniu. Dzięki temu Growbox pozwala cieszyć się smakiem wyhodowanych samodzielnie warzyw, gdy ma się ograniczoną powierzchnię do ich uprawy. Ponadto namiot może stanąć w ogrodzie działkowym, gdyż jego stabilna i wytrzymała konstrukcja z powodzeniem zastąpi szklarnię, która może wymagać dostępu do prądu i wody wodociągowej.