organizacja urodzin dla dzieci Warszawa

Urodziny dla dzieci – jak zorganizować niezapomniane wydarzenie?

W obecnych czasach przyjęcia urodzinowe wyglądają zupełnie inaczej niż jeszcze kilkanaście lat temu. Sam tort i kilku znajomych, to często zbyt mało.  Niezależnie od naszych wewnętrznych przesłanek chcemy, by to szczególne święto naszego dziecka było wyjątkowe. Jeżeli myślisz nad organizacją urodzin dla dzieci w Warszawie, ten artykuł jest dla Ciebie.

Animacje urodzinowe – sposób na dobrą zabawę

Organizacja przyjęcia urodzinowego, to nie lada wyzwanie. Nie chodzi wyłącznie o trudności logistyczne, ale również o zapewnienie dzieciom dobrej zabawy. Z pomocą przychodzą animatorzy czasu wolnego. Ich zadaniem jest zajęcie dzieci podczas urządzanego przyjęcia, tak by nie miały czasu na nudę, a rodzice mogli zrzucić z głowy, chociaż tę część imprezy. Jak wygląda przebieg takiego przyjęcia, możemy przeczytać pod poniższym linkiem: https://animatria.pl/event/animacje-urodzinowe/

Czym natomiast są animatorzy i czy warto ich zatrudnić? Na te pytania odpowiemy poniżej.

Animatorzy czasu wolnego

Animatorzy czasu wolnego są to profesjonalnie przeszkoleni ludzie, których zadaniem jest na podstawie wcześniej przygotowanego harmonogramu, poprowadzić taką imprezę od strony zabawowej. Jak dobrze wiemy, wymagania dziecka są często trudne do przewidzenia, a skupienie jego uwagi na jednej czynności wymaga anielskiej cierpliwości.  Co dopiero jeśli mamy ich pod swoimi skrzydłami kilkoro. Mimo, że animatorem może zostać niemal każdy, to nie każdy się do tego nadaje. Jest wiele cech, które dobry animator powinien mieć.

Do cech dobrego animatora czasu wolnego możemy zaliczyć:

  • Kreatywność  – umiejętność wymyślania gier i zabaw, tak by nasze dzieci nie miały czasu na nudę, jest nieodzowna. Kreatywność, to jedna z kluczowych cech animatora,
  • Otwartość – trudno wyobrazić sobie sytuację, gdy osoba sprawująca piecze nad dobrą zabawą jest zamknięta w sobie, przez co kontakt z nią jest utrudniony,
  • Życzliwość – dzieci są szczególnie podatne na to, jakie uczucia w ich stronę żywimy, potrafią bez pudła odkryć czy uczucie jest szczere, czy udawane,
  • Cierpliwość – to kolejna z cech, które wpisują się w szeroką paletę umiejętności dobrego animatora.

Jest jeszcze wiele innych dobrze widzianych przymiotów w arsenale osoby odpowiedzialnej za organizację czasu dla dzieci. Wszystko jednak składa się na to by to nasze pociechy, wyszły z imprezy zadowolone.

Organizacja urodzin dla dzieci – rodzaje animacji

Rodzaje zadań animatora są dobierane pod preferencje klienta. W zależności czy jest to grupa chłopców, dziewcząt czy może mieszana. Zależy również od wieku obecnych na przyjęciu dzieci. Możemy wyróżnić następujące rodzaje animacji:

  • zabawy kreatywne,
  • zabawy ruchowe,
  • zabawy sportowe,
  • zabawy plastyczne,
  • zabawy muzyczne,
  • pokazy artystyczne.

To my jako rodzice powinniśmy wiedzieć, co najbardziej ucieszy dzieci, które zostały zaproszone na przyjęcie urodzinowe. Oczywiście sam animator chętnie doradzi i podpowie, które z rozrywek najlepiej się sprawdzają, jednak to głos rodzica jest decydujący.

Czy animator to opiekun?

Często mylnym założeniem jest twierdzenie, że animator to opiekun. Wcale tak nie jest. Prawna opieka za małych gości spoczywa na organizatorze imprezy. Animator nie ponosi odpowiedzialności za opiekę nad nimi. Jego zadaniem jest organizacja czasu wolnego dzieci. Oczywiście istnieje możliwość zatrudnienia opiekunki na czas przyjęcia urodzinowego, jednak nie jest to sam animator.

Organizacja urodzin dla dzieci w Warszawie

W momencie gdy decydujemy się zatrudnić profesjonalnego animatora czasu wolnego, powinniśmy zrobić to ostrożnie. Sprawdźmy referencję, zadzwońmy do agencji zajmującej się przygotowywaniem takich przedsięwzięć, bądź najzwyczajniej w świecie ją odwiedźmy. Co prawda tak wrażliwy rynek dosyć szybko weryfikuje firmy zajmujące się animacjami dla dzieci, jednak bezpośredni kontakt z potencjalnym animatorem jest zawsze dobrym pomysłem.

Rynek firm organizujących urodziny dla dzieci w Warszawie wciąż rośnie. Złudnym może wydawać się przeświadczenie, że jest to przedsięwzięcia łatwe. Szereg cech, jakie powinien posiadać dobry animator, dość mocno zawęża pule osób, z których warto wspomnianych animatorów rekrutować. Najlepszą w tym wypadku formą selekcji są referencje. W tak wrażliwym przypadku, jakim jest powierzenie opieki naszych dzieci komuś obcemu, zawsze powinniśmy kierować się szczególną ostrożnością.