longboard

Longboard dostosowany do Twoich potrzeb

Najpierw była deskorolka, a teraz – longboard. Odpowiednia deska może spełniać oczekiwania różnych jej użytkowników. Będzie idealna do przemieszczania się po mieście, ale też zaawansowanych akrobacji. Jak znaleźć model spełniający Twoje oczekiwania?

Longboard czy deskorolka?

Dla laika nie ma między nimi różnicy. Oba sprzęty składają się z kółek i deski, na obu stoi się, aby jechać. Różnicy większej nie ma, bo longboard to właśnie deskorolka. Co prawda dłuższa w niż standardowa i ze specjalnie wyprofilowaną deską. Zazwyczaj ma też większe i bardziej miękkie kółka. Początkowo longboardy służyły wyłącznie do treningów dla surferów poza sezonem, a teraz opanowują też miejskie ulice.

Jak wybrać pierwszy longboard?

Jedno jest pewne: przed kupieniem pierwszego longboardu musisz zastanowić się, do czego będzie on służył. Tylko wtedy będziesz mógł dobrać deskę, która spełni Twoje oczekiwania. Zupełnie inna przyda Ci się do przemieszczania po mieście, a inna podczas wizyty w skateparku. z Duże, szerokie blaty są stworzone do dancingu, mniejsze i krótsze zaś do przemieszczania się po mieście.

Najbardziej popularne rodzaje longboardów:

  • cruiser – typowa miejska deska, służąca do przemieszczania się. Jest komfortowa i wygodna
  • shortboard – do miejskiego środka lokomocji dodano nutkę zacięcia sportowego. Praktyka i zabawa w jednym
  • downhill – idealna deska do bicia rekordów prędkości. Jest wytrzymała i stworzona do szybkich zjazdów
  • pumping – typowa deska do akrobacji i zabawy w betonowej, miejskiej dżungli.

Jak jeździć na longboardzie?

Każdy użytkownik longboardu ma swój własny, niepowtarzalny styl. Z nich można określić kilka podstawowych technik, dzięki którym Twoja przygoda z longboardem będzie znacznie łatwiejsza.

  • cruzing – to styl klasyczny, polegający na jeździe przed siebie. Stosuje go każdy, kto na longboardzie przemieszcza się z jednego do drugiego punktu. Idealne do tego są długie deski z flexem
  • carving – zbliżony do cruzingu, z tą różnicą, że ostro skręca się od jednego do drugiego krawężnika
  • dancing – technika zaczerpnięta bezpośrednio z surfingu. Polega na „chodzeniu po desce”, czyli wykonywaniu tanecznych kroków
  • downhill – to nic innego jak szybki zjazd w dół
  • sliding – polega na obracaniu deski bokiem do kierunku jazdy. Służy też do hamowania
  • tricks – rodzaj jazdy, w którym nie ma żadnych ograniczeń w wykonywaniu ewolucji.

Jesteś gotowy na przygodę w miejskiej dżungli? Longboard sprawdzi się idealnie!