otwieranie zamków Katowice

Wymiana zamków, otwieranie zamków Katowice – usługi ślusarza

Otwieranie zamków to nie jedyna usługa, która możemy zlecić ślusarzowi. Zajmuje się on także montażem oraz wymianą zamków. Dotyczy to zarówno sytuacji awaryjnych jak i zaplanowanych prac remontowych. Wybierając profesjonalnego ślusarza mamy pewność, że montaż odbędzie się sprawnie oraz bezpiecznie.

Wymiana zamka w drzwiach – co warto wiedzieć?

Otwieranie zamków Katowice to tylko jedna z wielu usług jaką może zaoferować ślusarz. Do fachowca możemy zadzwonić także wtedy, kiedy planujemy wymianę zamków np. podczas przeprowadzanych prac remontowych czy po przeprowadzce w nowe miejsce. Wymianę na nowym powinniśmy przeprowadzić także wtedy, kiedy nasz zamek zaczyna szwankować i wiemy, że służy nam już dłuższy czas. Wymiana na czas pomoże uniknąć awarii i konieczności wzywania pogotowia ślusarskiego. Dzięki temu oszczędzimy nie tylko pieniądze, które możemy przeznaczyć na lepszej jakości zamek, ale także sporo nerwów.

Ile kosztuje wymiana zamka?

Jednoznaczne określenie kwoty jest niemożliwe. Końcowa cena usługi będzie zależała nie tylko od miejsca wykonania, konieczności dojazdu, ale także od modelu zamku, który wybierzesz. Oczywiście istnieje możliwość przeprowadzenia samego montażu i zakupu wkładki lub całego zamku we własnym zakresie.

Najtańszym rozwiązaniem jest wymiana wkładki. Usługa nie jest skomplikowana, a niezbędne komponenty nie są drogie. To idealne rozwiązanie kiedy planujesz np. wymienić wkładkę po remoncie, aby mieć pewność, że nikt inny nie posiada kluczy do Twojego wnętrza.

Znacznie droższa będzie wymiana całego zamka, szczególnie, kiedy jest to dobrej jakości produkt z atestem i wysoką klasą bezpieczeństwa.

Jaką wkładkę wybrać B czy C?

Przynależne do wkładek litery A, B oraz C to symbole, które zostały im nadane przez Instytut Mechaniki Precyzyjnej. Jest to ogólna klasyfikacja, której podlegają wszystkie zamki niezależnie od marki. Najprostszą do pokonania przez włamywacza jest wkładka z klasyfikacją A. Pokonanie jej zajmuje nieco ponad minutę. Ten rodzaj nie jest raczej często wybierany. W większości domach można spotkać wkładki B oraz C. Symbol B sugeruje, że włamywacz będzie musiał poświęcić od 3 do 6 minut na pokonanie zabezpieczenia. Najwyższy poziom bezpieczeństwa gwarantuje natomiast wkładka z atestem C. Sforsowanie takiego zamka zajmie mu ponad 6 minut. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że zbyt długi czas potrzebny na dostanie się do środka skutecznie odstraszy włamywaczy.