Balustrady stalowe – charakterystyka i zastosowanie
Do wykańczania nieruchomości mieszkalnych, ale też komercyjnych wykorzystuje się różne rodzaje produktów i materiałów. Balustrady stalowe to jeden z akcentów stosowanych do grodzenia balkonów, tarasów, ale też wydzielania klatek schodowych prowadzących do budynku lub łączących ze sobą kondygnacje w domu. Zobacz, czym charakteryzują się tego typu elementy i dlaczego warto się na nie zdecydować.
Charakterystyka balustrad stalowych
Współczesne trendy architektoniczne skupiają się w takim samym stopniu na designie, jak i na użyteczności. Dlatego balustrady stalowe http://metalserwis.org.pl/oferta/balustrady/ cieszą się tak dużym zainteresowaniem wśród wykańczających budynki mieszkalne, użytkowe, biurowe, komercyjne oraz inne. Tam, gdzie panuje duży ruch pieszy, a elementy konstrukcyjne są narażone na działanie czynników zewnętrznych, np. wody czy słońca, doskonale sprawdzają się mocne i stabilne poręcze. Powstają one zgodnie z najnowszymi technologiami, co zapewnia im nie tylko trwałość, ale też stabilność. W ten sposób balustrada stalowa doskonale odgradza powierzchnię balkonu, a zarazem zapewnia bezpieczeństwo osobom, które go użytkują.
Gdzie najlepiej sprawdzają się balustrady stalowe?
Balustrady stalowe nadają się zarówno do użytkowania wewnątrz, jak i na zewnątrz budynków. Z uwagi na możliwość ich swobodnego kształtowania, zamawiający ma możliwość zlecenia wykonania konstrukcji w dowolnej formie oraz rozmiarze – od prostych i minimalistycznych poręczy z przęsłami pionowymi lub poziomymi, aż po bogato zdobione o walorach dekoracyjnych. Z uwagi na możliwość ich malowania proszkowego, nie jest problemem dopasowanie całej konstrukcji do charakteru i stylu budynku, ale też kolorów elewacji czy stolarki drzwiowej i okiennej.
Balustrady stalowe świetnie sprawdzą się w:
- domu jednorodzinnym lub wielorodzinnym,
- w bloku lub apartamentowcu,
- w biurze,
- w zakładzie przemysłowym, produkcyjnym, handlowym,
- w magazynie,
- w centrum dystrybucyjnym,
- w placówkach medycznych.
Jeżeli poręcz ma być estetyczna i solidna, to warto wykonać ją ze stali. Ta, ze względu na możliwość dość swobodnego kształtowania, nadaje się zarówno do produkowania poręczy przy schodach, podjazdach dla wózków, jak również w budynkach. Dużą popularnością cieszą się systemy balustrad do okien francuskich.
Balustrady stalowe – zamawianie u producenta
Balustrady stalowe wtedy najlepiej spełniają swoją funkcję, kiedy są idealnie dopasowane do budynku. Wspominaliśmy już o dopasowaniu stylistycznym, ale ważny jest też rozmiar i kształt konstrukcji. Udaje się wykonać ją na podstawie konkretnych parametrów, ale tylko wtedy, gdy decydujesz się na złożenie zamówienia bezpośrednio u producenta. Ten, dysponując własnym parkiem maszynowym, może wykonać balustradę o dowolnej długości czy szerokości, wykończoną w spersonalizowany sposób. Materiał nie rdzewieje i nie traci koloru, a można go pomalować dowolną farbą, najlepiej proszkową, na wybrany odcień z palety RAL. To gwarantuje bardzo dobre parametry użytkowe na wiele lat. A gdy zajdzie potrzeba odświeżenia, to nie będzie problemu, aby zmienić odcień, zachowując nienaruszoną przez lata kondycję konstrukcji.
Balustrady stalowe w modnym stylu
Do wyboru pozostają zarówno proste tzw. kwasówki, jak również bardziej finezyjne konstrukcje. Ostatnio coraz częściej, dla uzyskania optymalnych efektów wizualnych oraz funkcjonalnych, stosuje się połączenia – stali z drewnem lub metalem. Prezentuje się to niezwykle efektownie i podkreśla ogólny charakter oraz styl nieruchomości.
Balustrada stalowa może zostać pomalowana na wybrany kolor. W ten sposób uzyskujesz element pasujący zarówno do obiektów utrzymanych w nowoczesnej, minimalistycznej stylistyce, jak również stylizowanych na prowansalskie, rustykalne czy wiejskie.
Wysokiej jakości balustrady stalowe są nie tylko bardzo wytrzymałe, ale też estetyczne. Pod względem designu dopasowują się do wszystkich obiektów, nie naruszając osiągniętej przez projektanta równowagi stylistycznej. Przeciwnie – podkreślają jej charakter, a przy tym zapewniają bezpieczeństwo, komfort oraz wizualne oddzielenie podjazdów czy tarasów od reszty nieruchomości.